додати запис
в каталог
Музеї і галереї у Львові
 • Музей народної архітектури та побуту у Львові

  Музей народної архітектури та побуту у Львові

  В північно-східній частині древнього Львова, недалеко від Княжої гори, у мальовничому парку, що зветься Шевченківський гай, знаходиться одна з найбільших перлин міста - Музей народної архітектури та побуту.
  Музей був створений за етнографічним принципом, у 1971 році, з метою порятунку пам'яток дерев'яної архітектури, предметів побуту і зразків народного мистецтва усіх історико-етнографічних груп Західної України, що сформувались наприкінці XIX - початку XX століття. Це Бойківщина, Лемківщина, Гуцульщина, Волинь, Поділля, Полісся, Буковина, Покуття, Закарпаття і Львівщина. Кожній з них присвячений окремий сектор мікросело, де поряд з житловими будівлями знайшли своє місце господарські, виробничі, сакральні. У об'єктах обладнанні відповідні інтер'єри, що дає відвідувачам повну картину життя, праці і відпочинку мешканців західноукраїнського села кінця XIX - початку XX століття.
  Сьогодні львівський скансен є одним з найбільших музеїв під відкритим небом в Європі. На території, що становить 50 гектарів, відтворено 124 пам'ятки народної дерев'яної архітектури. Серед них хати, найстаріші з яких збудовані у 1749, 1792, 1812, 1846, 1860 роках, господарсько-виробничі споруди (водяний млин, вітряки, сукновальня, тартак, кузня, олійня).
  Цікавими є будівлі та споруди, які характеризують карпатське полонинське господарство та лісозаготівельний промисел.
  Всього, згідно Генерального плану, в Музеї народної архітектури та побуту у Львові буде відтворено понад 200 об'єктів.
  Надзвичайно багатими є музейні фондосховища. В них зібрано майже 22 тис. експонатів. Це колекції одягу і тканин, меблів, музичних інструментів, кераміки, прикрас, ікон, предметів церковної атрибутики, тощо. Унікальною є збірка рукописів і стародруків, яка нараховує понад 120 експонатів.
  Музей є улюбленим місцем відпочинку львів'ян та гостей міста. Тут проводять фольклорні ярмарки, фестивалі народної музики, виступи народних колективів.
  У виставкових залах Музею можна познайомитись з творами митців, фондовими виставками.
  За більш як 40 років діяльності більше 3 млн. туристів з різних країн світу отримали незабутні враження від знайомства з Музеєм. Щороку його відвідує близько 300 тис. гостей.
  Особливою окрасою і гордістю Музею є його храми. їх тут налічується шість, що є найбільшою у світі колекцією церков, зібрання в одному, окремо взятому скансені.
  Найвидатнішою пам'яткою серед цих храмів є Миколаївська церква 1763 року з с.Кривки Турківського району Львівської області. До Львова вона була перевезена ще в 1930році стараннями відомого українського мистецтвознавця М.Драгана, професора І.Свєнціцького, митрополита А.Шептицького. У церкві постійно ведуть богослужіння монахи Свято іванівської Студитської Лаври.
  Другою цінною пам'яткою бойківської школи є Михайлівська церква 1863р. з с.Тисовець Сколівського району Львівської області. До Львова була перевезена в 1971р.
  До буковинського (хатнього) типу культових споруд належить Троїцька церква 1774року з Чернівців, до музею перевезена в 1967році.
  В секторі «Поділля» експонується Миколаївська церква 1773року з с.Соколів Бучацького району Тернопільської області, яка за простотою форм і розмірами подібна до народного житла.
  Із с.Стоянова Радехівського району Львівської області перевезено церкву св.Параскеви 1822року. У 1991році завершено відтворення церкви на території музею після майже 20-річного змагання громадськості за її «життя».
  Прикрасою Львівського скансену стала Лемківська церква святих Володимира і Ольги, яка відтворена в 1992році у музеї з нового матеріалу. За зразок було взято типовий храм 1831 року, що в с.Котань (Кросненьське воєводство, Республіка Польща). У церкві Володимира і Ольги відбуваються богослужіння на лемківському діалекті.
  Відвідувачі музею мимоволі приєднуються до літургій, які відбуваються в храмах музею, особливо це велично виглядає на великі свята: Різдво, Великдень, Зелені свята і інші.
  Отож, усіх, хто мріє здійснити мандрівку в минуле, бажає відчути магічний подих історії, торкнутись скарбів української культури, запрошуємо на прогулянку мальовничими стежками Музею народної архітектури та побуту.
  Адреса: 79014, Україна, м.Львів, вул.Чернеча гора, 1 (на карті)
  Тел. т. 243-78-23 (адміністрація)
  т. 247-18-82 (каса)
  Рубрика: Музеї і галереї у Львові

  Фото: Музей народної архітектури та побуту у Львові Музей народної архітектури та побуту у Львові

  рейтинг:
  (кількість голосів: 0)

Увага! Коментарі модеруються до того, як вони будуть опубліковані на сайті.
Ми не гарантуємо термінів розгляду ваших коментарів. Ваш коментар може бути не розміщено, якщо він не відповідає вимогам сайту.

Автор:


Відгук:
У Львові

Прогноз погоди у Львові на 5 днів Курсы наличного обмена на сегодня


Фотогалерея «Львів старовинний»

Афіша кінотеатрів
IMAX

Афіша театрів
Львівський Національний Академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької
Львівський драматичний театр ім. Лесі Українки
Перший український театр для дітей та юнацтва
Театр ім. Марії Заньковецької - велика сцена
Театр ім. Марії Заньковецької - камерна сцена

Останні записи в блогах
« 1/5 »

Читати всі записи »

Мій обліковий запис
Логін (e-mail):
Пароль:
Забули пароль?

Не зареєстровані на сайті? Реєструйтесь і отримайте безкоштовну скриньку ВашеІм’я@lvivposter.com!

Також ви можете увійти за допомогою облікового запису іншої системи (виберіть сервіс, на якому розміщений ваш існуючий e-mail):

Соціальні сервіси

Поділіться корисною інформацією з друзями! Додайте цю сторінку в закладки або у вашу улюблену соціальну мережу:

Класс!

 

Продвижение сайта - WWA

створено "літом" :), 2010 року
© 2010-2013 Львівська афіша
Всі права захищені. При використанні матеріалів зворотня ссилка обов'язкова.