додати запис
в каталог
Музеї і галереї у Львові
 • НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙ У ЛЬВОВІ ІМЕНІ АНДРЕЯ ШЕПТИЦЬКОГО

  НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙ У ЛЬВОВІ ІМЕНІ АНДРЕЯ ШЕПТИЦЬКОГО

  Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького –найвизначніша в Україні скарбниця пам’яток національної культури та мистецтва, закладена 1905р. митрополитом Андреєм Шептицьким, спочатку як приватна фундація за назвою „Церковний музей”, а з 13 грудня 1913 року урочистим актом передана у дар українському народові як Національний музей у Львові.
  Зароджене на хвилі національного піднесення в Україні, постання такого музею на початку ХХ століття стало прикметною подією, значимість якої була вагомо засвідчена не тільки українською, а й світовою пресою – про неї писали в Росії, Польщі, Німеччині, Франції, Італії та США.
  Роботу з організації музею та укомплектування збірок за активної участі української громади очолив професор Іларіон Свєнціцький (1876-1955), відомий вчений у ділянках історії, славістики та мистецтвознавства, довголітній директор музею (1905-1952). Водночас розвиткові музею сприяли Іван Франко, Василь Щурат, Володимир Шухевич, Йосип Боцян, Михайло Павлик, Михайло Грушевський, Олекса Новаківський, Іван Труш, Соломія Крушельницька та багато інших відомих діячів науки і культури, котрих гуртував музей.
  На сьогодні музей є одним із найпотужніших в Україні та світі осередків збереження, вивчення та популяризації надбань української духовно-мистецької спадщини (понад 150 тис. од. зб.).
  Предметом особливої гордості є найповніша і найчисленніша в Україні збірка українського середньовічного сакрального мистецтва ХІІ – ХVІІІ ст., яка доносить із глибини століть художню культуру України в оригіналах давніх епох. Найбільш вартісним є зібрання творів іконопису ХІІ – ХVІІІ ст. (понад 4000 од. зб.), у т. ч. пам’ятки золотої доби українського іконописного малярства („Юрій Змієборець” ХІV ст. із Станилі, „Архангел Михаїл з діяннями” ХІV ст. із Сторонни, „Св. Параскева П’ятниця” ХІV ст. із Ісаїв, „Богородиця Одигітрія” ХV ст. з Красова та ін.). Вартісні пам’ятки писемної культури (ХІ – ХVІІІ ст.) зосереджені у фонді рукописів та стародруків – Бучацьке Євангеліє (поч. ХІІІ ст.), Пандекти Антіоха (1307р.), кириличні інкунабули друку Швайпольта Фіоля, Франциска Скорини, Івана Федорова та ін. Цінними є зібрання графіки (понад 30 000 од.), скульптури, народного мистецтва (понад 30000 од. зб.). У фондах живопису ХІХ ¬– початку ХХ ст. представлено твори класиків української образотворчості – Т. Шевченка, Т. Копистинського, К. Устияновича, С. Васильківського, І. Труша, О. Кульчицької, О. Новаківського. Різнобічно розгорнено і сучасне українське мистецтво.
  Щорічно музейні експозиції, тимчасові виставки та інші культурно-мистецькі акції відвідують понад 100 тис. шанувальників мистецтва. Кращі твори із фондових зібрань представлені у експозиціях: „Давнє українське мистецтво ХІІ – ХV ст.”, „Українське мистецтво ХVІ – ХVІІІ ст.”, „Українське мистецтво кін. ХVІІІ – поч. ХХ ст.”
  Окрім того, гостинно чекають на своїх відвідувачів художньо-меморіальні музеї, експозиції яких розгорнуті у колишніх оселях та творчих майстернях митців – І.Труша, О.Новаківського, О.Кульчицької, Л.Левицького.
  Запрошуємо щоденно з 10.00 до 18.00 (крім понеділка)
  Музейний комплекс на вул. Драгоманова, 42 (продовження експозиції)
  Тимчасово зачинений у зв’язку із проведенням реставраційно-відновлювальних робіт
  м. Львів, вул. Драгоманова, 42. тел. (+38 032) 261-35-92, 261-35-96
  Адреса: м. Львів, пр. Свободи, 20 (на карті)
  Тел. тел. (+38 032) 274-22-80, 274-22-82, факс (+38 032) 275-92-53
  http://nm.lviv.ua/
  Рубрика: Музеї і галереї у Львові

  Фото: НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙ У ЛЬВОВІ ІМЕНІ АНДРЕЯ ШЕПТИЦЬКОГО

  рейтинг:
  (кількість голосів: 0)

Увага! Коментарі модеруються до того, як вони будуть опубліковані на сайті.
Ми не гарантуємо термінів розгляду ваших коментарів. Ваш коментар може бути не розміщено, якщо він не відповідає вимогам сайту.

Автор:


Відгук:
У Львові

Прогноз погоди у Львові на 5 днів Курсы наличного обмена на сегодня


Фотогалерея «Львів старовинний»

Афіша кінотеатрів
IMAX

Афіша театрів
Львівський Національний Академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької
Львівський драматичний театр ім. Лесі Українки
Перший український театр для дітей та юнацтва
Театр ім. Марії Заньковецької - велика сцена
Театр ім. Марії Заньковецької - камерна сцена

Останні записи в блогах
« 1/5 »

Читати всі записи »

Мій обліковий запис
Логін (e-mail):
Пароль:
Забули пароль?

Не зареєстровані на сайті? Реєструйтесь і отримайте безкоштовну скриньку ВашеІм’я@lvivposter.com!

Також ви можете увійти за допомогою облікового запису іншої системи (виберіть сервіс, на якому розміщений ваш існуючий e-mail):

Соціальні сервіси

Поділіться корисною інформацією з друзями! Додайте цю сторінку в закладки або у вашу улюблену соціальну мережу:

Класс!

 

Продвижение сайта - WWA

створено "літом" :), 2010 року
© 2010-2013 Львівська афіша
Всі права захищені. При використанні матеріалів зворотня ссилка обов'язкова.