додати запис
в каталог
Статті

Що залишиться після нас?

10-01-2012

Титанові жорскі диски для компютерів можуть виявитися одними з найдовговічніших предметів, які збережуться по нашій цивілізації. Пробуючи з'ясувати, для чоговони служили, археологи майбутнього викують неодну теорію на тему наших релігійних звичаїв припускають теперішні науковці. Про роздумина тему того, що нас переживе, а післячого не лишиться і сліду, ми можемо прочитатина сторінках"New Scientist".

 

Коли у віддаленому майбутньому люди старатимуться вивідати щось про примітивну цивілізацію, яка розвивалася на Землі на початку XXІ ст., основне слово,без сумніву буде за археологами. Історія  Александрійської бібліотеки показує, що навіть найкращі бібліотеки, архіви і музеї можуть не витримати стихійних лих або бурхливих перебігів  історії.

 

Отже,що дізнаються про нас археологи, які будуть досліджувати нас за сто тисяч років? Через стільки часу мало які предмети не підкоряться розкладу, не будуть розчавлені, перекришені або піддані рециклінгові. Щоб краще собі це уявити, вистачить повернутись на сто тисяч років назад і побачити, що ми знаємо про давніх жителів Землі. Саме тоді наші предки починали експансію з Африки, що і призвело до заселення всієї Землі. Більшість того, що ми сьогодні знаємо про них, є результатом дедукції. Крім цього залишилися кам'яні інструменти і жменя скам'янілих кісток.

                                                 

Мало ймовірно, що наші кістки збережуться краще. Бо не всі піддаються фосилізації, тобто скам'янінню, процесу який набули рештки мамонтів або предки людини. Не дивлячись на те, що  нас зараз сім мільярдів, насправді рештки небагатьох людей підкоряться процесам, які законсервують їх на століття. Найбільші щасливчики (таких  насправді буде небагато) підкоряться "блискавичній" фосилізації.Відбудеться це, коли людина або тварина закінчать життя в печерах, водосховищах або на болотах, багатих на кальцій. Кістки тоді досить швидко мінералізуються, невстигаючи розкластись–роз’яснює Кай Бехренсмейер, палеобіолог Національного Музею Справжньої Історії у Вашингтоні.

Майбутні шукачі скам'янілостей не будуть нас шукати на кладовищах, бо закопані там тіла перетворюються на пил впродовж декількох століть. Найбагатшими покладами людських кісток можуть виявитися місцевості на яких відбувалися  катастрофи, напр. місця, де опали вулканічні попели або де накопичились осади після цунамі - додає Бехренсмейер. Частина тіл може підкоритися муміфікації на торф'яниках або пустелях. Однак,якщо  клімат зміниться , то  вони як і решта  розкладуться.

Скоріш за все,зникнуть також і інші важливі сліди цивілізації - наші будинки. Зміни клімату і рівень води, що росте, можуть затопити прибережні міста, такі як Новий Орлеан чи Амстердам. Ймовірно, хвилі знищать частину будівель, що знаходяться сьогодні над землею. Мул і осад замурують підвали.Промайнуть тисячоліття і "розчиниться" навіть бетон, але майбутні археологи регулярно находитимуть , багатосторонні форми з піску і гравію,які наштовхуватимуть їх на думки про те, що давніше, в іншій формі, вони для чогось служили. - У всій природі немає нічого подібного до форм і схем, створених людиною, - підкреслює Ян Заласієвич, геолог з британського Університету в  Лейцестері.

Сотні або тисячі років можуть утриматись і сліди активності людини, які свідчать про наш вплив на природу – шахти кар'єрів або великі греблі, як напр. Американська Хооvер або  китайська Загорода Трьох Переломів - коментує Александер Росе з Long NowFoundation в Сан-Франциско (США). Шанс мають нечисельні споруди,такі як місце складування радіоактивних відходів Онкало на  фінському острові Олкілуото, які повинні  пережити багато століть.

 

Є однак об’єкти, які для археологів майбутнього становитимуть справжню печеру скарбів. Це звалища. Склади відходів, на яких рано чи пізно спочиває більшість наших предметів побуту. Вони складають майже ідеальне місце для тривалого зберігання. Коли звалище визнається за переповнене, його погашають непромокальним шаром глини, а його "вміст" досить швидко позбавляється притоку кисню, найбільшого союзника процесів, зв'язаних з розкладом.

- Можна ризикнути і ствердити , що ці місця залишаться безтлінні навіть в геологічному масштабі часу - говорить Мортон Барлаз з Університету Штату Північна Каролінна в Ролі. У таких умовах навіть частина органічної (натуральні матеріали або деревина) матерії може уникнути розкладу, хоча через тисячі років вони зміняються на щось подібне до торфу або вугілля - говорить експерт в галузі складування відходів, Жан Богнер з Іллінойського Університету в Чикаго.

Небагато матеріалів переживе віки в теперішньому вигляді. Шанс мало б каміння, але в сучасності ми не виробляємо з нього дуже багато. Керамічні настінні плитки або кухлі повинні бути майже вічні, подібно як і інша кераміка ,що залишенна по давніх цивілізаціях. Деякі метали, крім заліза,який швидко з'їсть корозія, але вже титан, нержавіюча сталь, золото та інші пролежать довше. Як би не було, золото короля Тутанхамона по п'яти тисячах років досі виглядає "як нове".

- Немає приводу, припускати, що щось зміниться по тисячах років - говорить Росе. Тому титанові жорсткі диски для комп’ютерів, хоч їх вміст давно заіржавіє, можуть виявитися найбільш тривалими предметами, які залишить по собі наша цивілізація. Не виключено, що вчені майбутнього ламатимуть голову над теоріями на тему наших релігійних практик, пробуючи всього,щоб лише з'ясувати, для чого служили пусті в середині, пласкі прямокутні паралелепіпеди з вигравійованим надкушеним яблуком на поверхні.

На думку науковців не є важливим те, що ми постараємось приберегти  для майбутніх поколінь. Ми і так не дізнаємося, які аспекти нашої цивілізації насправді їх зацікавлять. Сьогодні наприклад дослідження людського походження ведуться  з інспірації теорії Дарвіна, яка була невідома  ще два століття тому. Якщо експонати з наших музеїв,переживуть віки, майбутнім людям вони роскажуть всього лише те,що ми самі думали про себе. Те, що вони подумають про нас, є величезною загадкою.

За матеріалами odkrywcy.pl

« До списку статей


Увага! Коментарі модеруються до того, як вони будуть опубліковані на сайті.
Ми не гарантуємо термінів розгляду ваших коментарів. Ваш коментар може бути не розміщено, якщо він не відповідає вимогам сайту.

Автор:


Відгук:
У Львові

Прогноз погоди у Львові на 5 днів Курсы наличного обмена на сегодня


Фотогалерея «Львів старовинний»

Афіша кінотеатрів
IMAX

Афіша театрів
Львівський Національний Академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької
Львівський драматичний театр ім. Лесі Українки
Перший український театр для дітей та юнацтва
Театр ім. Марії Заньковецької - велика сцена
Театр ім. Марії Заньковецької - камерна сцена

Останні записи в блогах
« 1/5 »

Читати всі записи »

Мій обліковий запис
Логін (e-mail):
Пароль:
Забули пароль?

Не зареєстровані на сайті? Реєструйтесь і отримайте безкоштовну скриньку ВашеІм’я@lvivposter.com!

Також ви можете увійти за допомогою облікового запису іншої системи (виберіть сервіс, на якому розміщений ваш існуючий e-mail):

Соціальні сервіси

Поділіться корисною інформацією з друзями! Додайте цю сторінку в закладки або у вашу улюблену соціальну мережу:

Класс!

 

Продвижение сайта - WWA

створено "літом" :), 2010 року
© 2010-2013 Львівська афіша
Всі права захищені. При використанні матеріалів зворотня ссилка обов'язкова.