додати запис
в каталог
Статті

Дзьорурі – японський театр ляльок

03-07-2012

Дзьорурі – японський театр ляльок 

Одним з найпопулярніших розваг Японії є ляльковий театр дзьорурі, який бере свій початок з другої половини XVI століття. Прототипом його було мистецтво мандрівних монахів – вони збирали милостиню, декламуючи уривки самурайських героїчних хронік. Дзьорурі повністю перейняв вокально-виконавчу техніку монахів (речитативний спів), а ось зміст текстів змінив: наприклад, відомий самурайський герой перетворився на закоханого юнака, чиє життя залежить від примхів долі. Жанр Дзьорурі поєднав у собі народний епос, лялькову виставу та музичний супровід. 

Що ж можна побачити за лаштунками цього театру? 

Сцена за допомогою спеціальних перегородок поділена на кілька секторів. Перша перегородка розташована ближче до глядачів, на ній відбуваються події, що розігруються зовні будинку. Друга знаходиться в глибині сцени, на ній розігруються події всередині житла. 

Ляльки в театрі дуже цікаві: їхня висота складає ¾ зросту людини, у них рухаються ноги, руки, пальці, частини обличчя, що дозволяє акторам за допомогою мотузок керувати навіть мімікою своїх героїв. До речі, ноги мають тільки ляльки чоловічої статі. Жінкам, виявляється, вони не потрібні: просто їх не видно за довгим кімоно. Ляльки уособлюють конкретні історичні типи, тому кожна з них має певну голову, перуку, костюм, які свідчать не тільки про стать та вік, а й про соціальний статус та характер персонажа. Голова кожної ляльки має свою назву, своє походження. 

Щоб легше було керувати ляльками й утримувати їх на рівні зросту людини, акторам доводиться працювати в дерев’яних японських туфлях на високих підборах-платформах. 

Чітка робота всіх учасників вистави – результат багаторічного тренування. Гідаю (читець) читає текст за усіх героїв і веде оповідь від автора. Його мовлення повинно бути чітким й максимально виразним, адже саме він передає мелодійність малюнку тексту. Щоб досконало вивчити всі нюанси цієї театральної майстерності, актори витрачають 20-30 років. Мабуть, тому професія гідаю та ляльководів є спадковою, і секрети майстерності передаються від батька до сина, від вчителя до учня.

« До списку статей


Увага! Коментарі модеруються до того, як вони будуть опубліковані на сайті.
Ми не гарантуємо термінів розгляду ваших коментарів. Ваш коментар може бути не розміщено, якщо він не відповідає вимогам сайту.

Автор:


Відгук:
У Львові

Прогноз погоди у Львові на 5 днів Курсы наличного обмена на сегодня


Фотогалерея «Львів старовинний»

Афіша кінотеатрів
IMAX

Афіша театрів
Львівський Національний Академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької
Львівський драматичний театр ім. Лесі Українки
Перший український театр для дітей та юнацтва
Театр ім. Марії Заньковецької - велика сцена
Театр ім. Марії Заньковецької - камерна сцена

Останні записи в блогах
« 1/5 »

Читати всі записи »

Мій обліковий запис
Логін (e-mail):
Пароль:
Забули пароль?

Не зареєстровані на сайті? Реєструйтесь і отримайте безкоштовну скриньку ВашеІм’я@lvivposter.com!

Також ви можете увійти за допомогою облікового запису іншої системи (виберіть сервіс, на якому розміщений ваш існуючий e-mail):

Соціальні сервіси

Поділіться корисною інформацією з друзями! Додайте цю сторінку в закладки або у вашу улюблену соціальну мережу:

Класс!

 

Продвижение сайта - WWA

створено "літом" :), 2010 року
© 2010-2013 Львівська афіша
Всі права захищені. При використанні матеріалів зворотня ссилка обов'язкова.