додати запис
в каталог
Статті

Варшавський Королівський Замок

12-07-2013

Королівський Замок у Варшаві


Не тільки Львів може похизуватися архітектурою своїх будівель.Багато наших співвітчизників поїхавши в Польщу привозять чудові фото Варшавського королівського замку.

У цій статті,ми коротко розповімо вам про цей  замок.

 

Історія Королівського Замку

Королівський Замок у Варшаві, давня королівська резиденція, також місцеперебування верховної влади держави - сейму а також багатьох коронних установ. Пам'ятник історії і польського мистецтва.Замок розміщений на лівому березі Вісли, на терені давнього княжого міста (XІІІ-XІV ст.).

У готичному ансамблі замку  найважливішими об'єктами були: Велика Вежа, так звана Міська (з 1. половин XІV ст.), Великий Дім і Малий Дім ( XV ст.) а також вежі брамні: Придворна і Журавель. У другій половині XVІ ст. зведенно так званий Новий Королівський Дім (Б.Г. Квадро).В 1598-1619 взялися за ґрунтовну перебудову Замку (Г.Тревано, М.Кастеллі), призначеного  Сигизмундом ІІІ Вазу на головну резиденцію кролівства.Тоді він і набув сьогочасну форму замкнутого п’ятикутника, з парадним фасадом  від заходу, увінчана Королівською Баштою.

Зі  сторони Вісли закладено сад (після 1625),внутрішнє оздоблення набуло багатий бароковий вигляд (1637-1642) - між іншим тодіж було збудовано Мармурову палату (Й.Б.Гіслені,П.Данкерс) і театральний зал (А.Лоцці, Д,Бользоні). Шведське нашестя(1655-1656 і 1704) призвело до розгрому і грабежу Замку. Відбудовано його за часів саксонськЇ династії  Веттинів. За панування Аугуста ІІІ було зведене східне крило (1737-1746, проект Г. Чіавері, ліпка Й.Й. Плерсч).Наступна перебудова мала місце при Станіславі Августі Поніатовскім. Нею керували Й.Фонтана а пізніше Д.Мерліні. Від тоді він набув славу як дуже надійний  замок.
Починаючи з 1771 р. піднімають Великий Апартаменти з Мармуровим Кабінетом(1771-1774)  а також зали: Бальну (1779-1783), Лицарську (1781-1786), Тронну З Конференційним Кабінетом (1783-1786, Мерліні, Й.Цх. Камсетзер). Повстав також жилий королівський (1774-1777) апартамент, охоплюючи зали: Міровскієй, Проспектова, Аудієнцію а також каплицю, спальню, кабінет і гардероб. Піднято Королівську Бібліотеку (1779-1784, Мерліні,Я.Ч.Камсетзер). Малярські декорації виконували: М. Батіареллі,Б.Беллотто якого називали Цаналетто,Й.Б.Плерсч,різьбярські роботи виконували А.ЛеБрун і Й.Моналді.Внутрішні роботи замку з станіславівських часів рахуються найдосконалішим прикладом класицизму в Польщі.


В часи коли Польща підкорена Російською імперією,замок слугував для потреб російської адміністрації.В часи I світової війни був в розпорядженні німецького генерал-губернатора.В ті часи замок пережив значні руйнації а культурні збірки з нього,суттєвого розпорошення.
Від 1915, а головним чином після повернення Польщею незалежності,розпочато реставраційні роботи (К.СкуревіЧ,від 1928 А.Шишко-Богуч),також повернулася частина збірок з СРСР. З 1926 Замок був резиденцією президента. Під час ІІ світової війни королівський замок був повністю знищений. Відбудований з суспільних фондів: 1971-1974 сирий стан, в 1981 декорація і обладнання внутрішностей.


Королівський замок у Варшаві

На сьогоднішній день в Королівському замку знаходиться музей з багатими збірками живопису,скульптурного мистецтва та різьбярства.Тут також відбуваються офіційні державні торжества.
У 1980 році у Парижі,Королівський замок у Варшаві разом із Старим містом був внесений  у список Світової спадщини ЮНЕСКО.

 

Читайте також: Замок Гербуртів - гість із минулого.

« До списку статей


Увага! Коментарі модеруються до того, як вони будуть опубліковані на сайті.
Ми не гарантуємо термінів розгляду ваших коментарів. Ваш коментар може бути не розміщено, якщо він не відповідає вимогам сайту.

Автор:


Відгук:
У Львові

Прогноз погоди у Львові на 5 днів Курсы наличного обмена на сегодня


Фотогалерея «Львів старовинний»

Афіша кінотеатрів
IMAX

Афіша театрів
Львівський Національний Академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької
Львівський драматичний театр ім. Лесі Українки
Перший український театр для дітей та юнацтва
Театр ім. Марії Заньковецької - велика сцена
Театр ім. Марії Заньковецької - камерна сцена

Останні записи в блогах
« 1/5 »

Читати всі записи »

Мій обліковий запис
Логін (e-mail):
Пароль:
Забули пароль?

Не зареєстровані на сайті? Реєструйтесь і отримайте безкоштовну скриньку ВашеІм’я@lvivposter.com!

Також ви можете увійти за допомогою облікового запису іншої системи (виберіть сервіс, на якому розміщений ваш існуючий e-mail):

Соціальні сервіси

Поділіться корисною інформацією з друзями! Додайте цю сторінку в закладки або у вашу улюблену соціальну мережу:

Класс!

 

Продвижение сайта - WWA

створено "літом" :), 2010 року
© 2010-2013 Львівська афіша
Всі права захищені. При використанні матеріалів зворотня ссилка обов'язкова.