додати запис
в каталог
Статті

Планшетний комп'ютер - історія створення

20-07-2013

Як з'явилися планшети (планшетні комп'ютери)


Не раз, мандруючи Львовом ми зауважували  на парковій лавочці когось хто тримав в руках чудернацьку пласку штукенцію,щось розглядуючи в ній.Багато хто здогадався про який пристрій йде мова.Цей пристрій увірвався в наше життя і став невід'ємною частиною великої кількості молоді.Отже наша розмова піде про ПЛАНШЕТ або точніше планшетний комп'ютер.Хочу Вам запропонувати розповідь про історію як з'явився планшет.

Зародження планшетів

Давайте для початку, перед тим як почати огляд планшетів помандруємо до XX століття.В часи коли американські інженери сконструювали перші пристрої, які стали прародичем сучасного планшета, – стилуси. У 50-Х роках XX століття Том Дімонд презентує перший пристрій Styalator ,що розпізнає рукописний текст в реальному часі, описав він його так „Devices for reading handwritten characters„.

Styalator Тома Дімонда

Потім були 60-ті роки,які ознаменувалися схожим на планшети пристроєм на ім'я RAND Tablet.
Це все були були пристрої планшетів,які не мали широкого вжитку.А розроблялися для вузько наукових кіл.

Розвиток планшету

Роки 90-ті плодоносять компанією Pencept,яка розробляє перший комп'ютер який керується екраном за допомогою дотику або спеціального пера, на відміну від миші або клавіатури які

Pencept-перший комп'ютер з сенсорним екраном

були невід'ємною частиною тогочасних комп'ютерів.Цей комп'ютер працює на операційній системі МС-ДОС. В кінці 90-тих років з'являється перший планшет,який поступив в продаж,–це GriDPad, який працює також на МС-ДОС. 1991 рік приносить прем'єри комп'ютерів Momenta Pentop i NCR 3125 а також операційну систему PenPoint OS (розроблену компанією  Go Corporation).В цей саме період був сконструйований Apple Newton.Презентація якого відбулася у 1993 році.

 ОС PenPoint в найближчих роках було встановлено на комп'ютери ІБМ,Fujitsu а також AT&T. Відповіддю Microsoft на операційну систему GO Corporation є Windows for Pen Computing.Операційна система Windows,мала екранну клавіатуру,систему розпізнання рукописного вводу та була пристосована для обслуговування стилусом.
Запрезентований в 1993 році IBM Simon, це плід спільної роботи IBM  а також фірми BellSouth.Simon є прототипом усіх IBM Simon-перший смартфонсьогоднішніх смартфонів – цей пристрій був аналоговим стільниковим телефоном,який мав сенсорний екран і обслуговувався за допомогою стилуса. Крім того мав  записник, календар, калькулятор, підтримкою e-mail пошти і навіть ігри! Отже,це був пристрій,який мав дуже схожі характеристики,що і сучасний планшет.

У 2000 році презентується PaceBlade – перший планшет, який відповідає стандартам  Microsoft’s Tablet PC. Ця подія в майбутньому спричинить велику революцію на ринку планшетів.2001 рік,це рік Microsoft.В цей час Білл Гейтс під час торгів Comdex презентує прототип Tablet PC – першого пристрою,який працює  під контролем системи Windows XP Tablet PC Edition. Кілька наступних років,це безперервна еволюція – планшети збільшують свою силу, змінюють вигляд і можливості.

У 2006 році Samsung хвалиться Q1 – потужним планшетом з 7-дюймовим сенсорним екраном LCD а також процесором Intel Celeron M ULV з тактовою частотою 900 МГц. Як ви бачите боротьба за звання найпотужнішого планшету розпочалася вже в ті роки...

Samsung  Q1 -один з перших планшетів

2007 рік приносить Modbook, єдиний планшет,який працює на системі MacOS, яка була сильно модифікованим Apple MacBook. Натомість 2008 рік приносить перший планшет, який має підтримку multi-touch.Це був виготовлений компанією HP TouchSmart tx2.

Боротьба специфікації планшетів триває і набирає обертів.Бо це боротьба за продаж  планшетів.У 2009 році Asus презентує EEE PC T91 а також T91MT, а в 2010 з'являється Apple iPad – пристрій легенда, який привносить революцію на ринок планшетів і підносить їх на той щабель популярності,на якому вони знаходяться зараз.
 

ПОМИЛКОВЕ РОЗУМІННЯ СЛОВА „ПЛАНШЕТИ”?

Отже чим насправді є пристрій, який  ми сьогодні називаємо „планшетом”? Чи є це особистий комп'ютер з великим сенсорним екраном як пристроєм вводу? Так. Чи пристроєм управління є стилус? Вже ні!Зараз у нас ера обслуговування сенсорного екрану пальцем.

iPad 5 новий сучасний планшет

Сучасні планшети і  різновиди моделей

Сьогоденні планшети такі як  планшет iPad, Xoom чи G-Slate немало відрізняються від стандартних функцій планшетів, є швидше переносними мультимедійними комбайнами, а не простими пристроями, що служать для переносу рухів долоні на екран комп'ютера. Чи тоді не повинні віддати назву „планшет” пристроям типу Wacom або Pentagram, які служать митцям в творенні цифрових образів саме за допомогою стилуса і жестів долоні? Чи значення „pad” або „slate” не було б більш адекватним для потужних машин якими є сьогоднішні графічні планшети?

Отже,тепер ми маємо визнати що, купити планшет це не захцянка,а потреба сьогоднішнього життя.Адже на відміну від ПК або ноутбука,планшет є маленьким,зручним і мобільним пристроєм.Тож,планшети мають велике майбутнє.Єпоха планшетів тільки розпочинається,і зможемо спостерігати за їхньою еволюцією.

Читайте також: Історія виникнення мобільного телефону

                                           Огляд сучасних  планшетів

« До списку статей


Увага! Коментарі модеруються до того, як вони будуть опубліковані на сайті.
Ми не гарантуємо термінів розгляду ваших коментарів. Ваш коментар може бути не розміщено, якщо він не відповідає вимогам сайту.

Автор:


Відгук:
У Львові

Прогноз погоди у Львові на 5 днів Курсы наличного обмена на сегодня


Фотогалерея «Львів старовинний»

Афіша кінотеатрів
IMAX

Афіша театрів
Львівський Національний Академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької
Львівський драматичний театр ім. Лесі Українки
Перший український театр для дітей та юнацтва
Театр ім. Марії Заньковецької - велика сцена
Театр ім. Марії Заньковецької - камерна сцена

Останні записи в блогах
« 1/5 »

Читати всі записи »

Мій обліковий запис
Логін (e-mail):
Пароль:
Забули пароль?

Не зареєстровані на сайті? Реєструйтесь і отримайте безкоштовну скриньку ВашеІм’я@lvivposter.com!

Також ви можете увійти за допомогою облікового запису іншої системи (виберіть сервіс, на якому розміщений ваш існуючий e-mail):

Соціальні сервіси

Поділіться корисною інформацією з друзями! Додайте цю сторінку в закладки або у вашу улюблену соціальну мережу:

Класс!

 

Продвижение сайта - WWA

створено "літом" :), 2010 року
© 2010-2013 Львівська афіша
Всі права захищені. При використанні матеріалів зворотня ссилка обов'язкова.