додати запис
в каталог
Статті

Старовинний замок у Свіржі

27-04-2015

Свірзький замок


У мальовничому селі Свірж,Перемишлянського району Львівської області України, біля річки з тією ж назвою, знаходиться місце яке обов'язково треба відвідати якщо ви вперше(або не вперше) відвідали Галичину.Це один з найромантичніших замків львівщини- Свірзький(Свіржзький) замок.

ЗАМОК(фотографії Свірзького замоку ) розташований  на горі Белз з обривистим берегом, оточений з трьох сторін болотистими лугами (сьогодні затокою) і сполучений з сушею довгим мостом (колись розвідним) над штучно поглибленим ровом.

Історія створення Свірзького (Свіржського) замку

Замок у Свіржі міг бути заснований ще в XV ст. і пов'язаний він був з родом князів Свірзьких.Перші роботи велись  в XVІ ст. (приблизно у 1530 над порталом). У XVІІ ст. перейшов у власність графа О. Цетнера. Був знищений замок  у 1648 р. під час козацьких воєн. Олександр Цетнер (помер 1687 р.), каштелян Галицький і подільський хорунжий, грунтовно перебудовує замок десь в половині XVІІ ст.Скоріш за все,у  роботах з реконструкції брав участь архітектор і військовий інженер, Павло Гродзицькій.
Після перебудови XVІІ-століття замок носив характер оборонної резиденції. Він був вимурований  з каміння і цегли та обштукатурений.Форма набула вправі регулярного чотирикутника одноповерхової забудови навколо двох, сусідніх дворів, що прилягають до себе, розташовані на різних рівнях і зведенні сходинами. Обидва сусідських двори, парадний,оточений житловими крилами, і лежачий нижче господарський (з приміщеннями для служби і стайнями), мали окремі в'їзди. Головний в'їзд містився в брамній башті на осі крила яке замикало парадний двір.Це крило,обрамляли дві квадратні вежі,які були найгарнішою оздобою двору.
Чотирикутні вежі було розміщено в опівнічному крилі замку а також на зовнішній стіні муру західного крила, за господарським двором. Вели в неї ворота, що знаходилися з південної сторони мурів,втиснуті півколом в зачинений портал.

Старовинний замок у Свіржі

Важкі часи замку біля Свіржу

Замок мав не просту історію.Він  був спалений татарами У 1648 р.,але незабаром відреставрований витримав турецьку облогу 1672 р.Під час козацького повстання на чолі з Хмельницьким,кілька разів був захоплений козаками.Після першого розвалу Польщі опинився в австрійській власності.В руках сім'Ї Цетнерів залишався до двадцятих років XІX ст. Пізніше часто змінював власників, аж врешті на початку XX ст. придбала його Ірена Воланська,дружина Роберта Ламезана.
В часи другої світової замок знову зруйнували і пограбували.В такому стані він знаходився до 1975 – 1983 років коли його знову відреставрували.
 

Читайте також: Замок Гербуртів - гість із минулого

                              Варшавський Королівський Замок

 


Знайдіть нас у  Facebook та VKontakte для зручного перегляду новин і анонсів у Львові,що пропонує портал Львівська Афіша .

« До списку статей


Увага! Коментарі модеруються до того, як вони будуть опубліковані на сайті.
Ми не гарантуємо термінів розгляду ваших коментарів. Ваш коментар може бути не розміщено, якщо він не відповідає вимогам сайту.

Автор:


Відгук:
У Львові

Прогноз погоди у Львові на 5 днів Курсы наличного обмена на сегодня


Фотогалерея «Львів старовинний»

Афіша кінотеатрів
IMAX

Афіша театрів
Львівський Національний Академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької
Львівський драматичний театр ім. Лесі Українки
Перший український театр для дітей та юнацтва
Театр ім. Марії Заньковецької - велика сцена
Театр ім. Марії Заньковецької - камерна сцена

Останні записи в блогах
« 1/5 »

Читати всі записи »

Мій обліковий запис
Логін (e-mail):
Пароль:
Забули пароль?

Не зареєстровані на сайті? Реєструйтесь і отримайте безкоштовну скриньку ВашеІм’я@lvivposter.com!

Також ви можете увійти за допомогою облікового запису іншої системи (виберіть сервіс, на якому розміщений ваш існуючий e-mail):

Соціальні сервіси

Поділіться корисною інформацією з друзями! Додайте цю сторінку в закладки або у вашу улюблену соціальну мережу:

Класс!

 

Продвижение сайта - WWA

створено "літом" :), 2010 року
© 2010-2013 Львівська афіша
Всі права захищені. При використанні матеріалів зворотня ссилка обов'язкова.