додати запис
в каталог
Статті

Правила нічної фотозйомки

22-12-2013

Як правильно фотографувати вночі?


Фотографії нічного міста або ж природи не залишать без вражень нікого. Воно й не дивно, адже вночі ми переважно відпочиваємо, тому нічними пейзажами насолоджуємося рідше. А дехто й на денні пейзажі не звертає уваги.

Крім того, важливу роль відіграє гра світла,як розповів львівському порталу Львівська Афіша  один місцевий фотограф,це зумовлено особливостями його сприйняття вночі. Зокрема, нічні тіні мають більш чіткі контури, а більшість джерел світла – точкові.

То як же зробити справді чудове нічне фотото ?

Тут діють інакші правила, ніж при зйомці вдень. В першу чергу, потрібно обов’язково мати штатив, причому досить масивний – сам штатив повинен мати масу від 2 кг для забезпечення його стійкості. Крім того, буде добре мати спеціальний крючок для підвішування додаткових важків, що надали б стійкості штативу. Кут розходження ніжок має бути досить великим – інакше кажучи, він повинен мати максимально широку розстановку. Це потрібно також для забезпечення стійкості при високих витримках.

Яку витримку використовувати при нічній зйомці

Тепер безпосередньо про витримки. Витримкою нічного режиму вважається час експозиції від однієї секунди. В сутінках можна робити фото і в діапазоні витримок 1/30-1/2 с, але тут теж потрібен штатив. А от в разі використання коротших витримок (<1/50 с) вбудованого в об’єктив стабілізатора буде достатньо. Зазвичай уночі використовуються витримки діапазоном від 1 секунди та більше. Також вельми цікавий режим «BULB» – це означає, що матриця записує світловий потік доти, доки палець утримує кнопку спуску або ж пульту (в системах радіоуправління), але не менше однієї секунди. За допомогою цього режиму можна робити фото з витримкою хоч і півгодини – головне, щоб акумулятор не розрядився. Головна відмінність, особливість цього режиму – це те, що в ньому не працює стабілізатор. Але це не є вельми великою проблемою: зазвичай при установці камери на штатив стабілізатор все одно вимикають, щоб уникнути зворотних реакцій стабілізатора на роботу самого себе і, як наслідок, неправильного спрацювання. Якщо ж ви – щасливий власник камери Canon 5D Mark III, то діапазон світлочутливості, який розширюється до 102400, дасть вам змогу робити знімки якої б то не було темної ночі при експозиції, що не перевищує 1-2 секунд.

Світлочутливість при нічній зйомці

Якщо ми вже згадали про світлочутливість, то наступним пунктом ми обговоримо саме аспекти цього важливого параметру фотоапарата.Цікаві пропозиції і те де можна купити фотоапарат у Львові,ви можете знайти у рубриці Товари і послуги у Львові. А тепер  далі... Світлочутливість – це кількісна оцінка здатності матриці фотоапарата вловлювати електромагнітне випромінювання у видимому діапазоні (світло). Чим більша світлочутливість, тим більше інформації матриця сприйме за один і той же період часу. Високі значення світлочутливості дають можливість використовувати короткі витримки, але основним і вельми суттєвим недоліком є те, що вони в результаті утворюють значні шуми, через що фотографія стає просто непридатною. Ніколи не потрібно виставляти значення світлочутливості максимально, настільки це дозволено фотоапаратом. Потрібно брати в середньому діапазоні. Звичайно, чудовим є значення ISO 100, але для нічної зйомки воно не підходить апріорі. Знову ж таки, конкретних цифр назвати не можу. Наприклад, на фотоапараті Canon A3000 мксимальним значенням світлочутливості є ISO 1600, тобто максимально допустимий варіант для використання без помітних шумів на даній моделі фотоапарату – ISO 800. На фотику Canon 550D діапазон ISO буває від 100 до 12800. На цьому фотоапараті шуми помітні вже при ISO 6400, а ISO 12800 потрібно використовувати лише тоді, коли у вас немає штативу і часу на правильну зйомку об’єкту – наприклад, у документальній журналістиці в сутінках. Тому оптимальним значенням серед високих тут буде ISO 3200. На флагмані ж лінійки фотоапаратів Canon – 5D Mark III – доступний діапазон ISO – 100-25600 з можливістю розширення до 102400 з такими ступенями: 100, 200, 400, 800, 1600, 3200, 6400, 12800, 25600, 102400. Оптимальними для денної зйомки є 100-400 при звичайному об’єктиві і 800-3200 – при телеоб’єктиві. Для фотографування у сутінках рекомендую використовувати діапазони ISO 1600-6400, а для нічних фотографій найкраще підійде ISO 12800-25600. ISO 102400 – прекрасний показник світлочутливості, але його не потрібно застосовувати надто часто. І, звісно ж, при нічній зйомці діафрагму об’єктива фотоапарата потрібно тримати повністю відкритою. Добре буде, якщо це світлосильний (F2.0-F3.5) або суперсвітлосильний (

« До списку статей


Увага! Коментарі модеруються до того, як вони будуть опубліковані на сайті.
Ми не гарантуємо термінів розгляду ваших коментарів. Ваш коментар може бути не розміщено, якщо він не відповідає вимогам сайту.

Автор:


Відгук:
У Львові

Прогноз погоди у Львові на 5 днів Курсы наличного обмена на сегодня


Фотогалерея «Львів старовинний»

Афіша кінотеатрів
IMAX

Афіша театрів
Львівський Національний Академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької
Львівський драматичний театр ім. Лесі Українки
Перший український театр для дітей та юнацтва
Театр ім. Марії Заньковецької - велика сцена
Театр ім. Марії Заньковецької - камерна сцена

Останні записи в блогах
« 1/5 »

Читати всі записи »

Мій обліковий запис
Логін (e-mail):
Пароль:
Забули пароль?

Не зареєстровані на сайті? Реєструйтесь і отримайте безкоштовну скриньку ВашеІм’я@lvivposter.com!

Також ви можете увійти за допомогою облікового запису іншої системи (виберіть сервіс, на якому розміщений ваш існуючий e-mail):

Соціальні сервіси

Поділіться корисною інформацією з друзями! Додайте цю сторінку в закладки або у вашу улюблену соціальну мережу:

Класс!

 

Продвижение сайта - WWA

створено "літом" :), 2010 року
© 2010-2013 Львівська афіша
Всі права захищені. При використанні матеріалів зворотня ссилка обов'язкова.