додати запис
в каталог
Статті

Містерія календарів майя

15-06-2011

 

Важко повірити, що індіанці майя складали дуже точні календарі на тисячоліття вперед. Сучасні вчені стверджують, що на складання календарів, відповідних за своєю точністю тим, що створили майя, знадобилося б 10 тисяч років!
Майя, як і ассірійці, вважали час душею Всесвіту. А Всесвіт дихає – спочатку набирає повітря, потім видихає. Життя виникає, помирає і народжується знову. Цикл «дихання» називався у майя «Великим циклом». Останній цикл цивілізація майя почався 13 серпня 3113 року до н.е. Зараз він перебуває у своїй фінальній стадії, і якщо вірити пророцтвам, які містять в собі численні манускрипти майя, то 23 грудня 2012 року станеться світова катастрофа.
Грехем Хенкок писав в своїй книзі «Сліди богів»: «Західні інтелектуали лише два століття тому звільнилися від хибних думок про те, що світ та наша Земля в сучасному виді сформувалася лише в 4004 році до н.е. і що, насправді, він значно древніший». Якщо говорити прямо, майя мали більш точні й реальні поняття про геологічний час та вік нашої планети, ніж сучасна цивілізація, яка задумалася про це лише з появою теорії еволюції Дарвіна.
З наближенням нового тисячоліття відновився інтерес до древніх цивілізацій. В 1998 році настала ера Водолія, що, на думку астрологів, повинно спонукати людство до вивчення океану та його таємниць, включаючи зацікавлення до міст та цивілізацій, що поглинула морська пучина.
Але повернемося до майя. Етимологія цього слова приведе нас на півострів Юкатан, бо його прадавня назва звучить як Майя, або Майян, що означає матір – символ життя і предмет поклоніння майя. Один з останніх відомих нам текстів майя – «Книга порад». В ній йдеться про те, що майя являються колонізаторами, які прибули в Америку з континенту Му – їх батьківщини. Згідно з Черчвордом, це був чималий материк з великими містами та населенням не менше 60 мільйонів чоловік. Континент пішов на дно Тихого океану приблизно 12 тисяч років тому після катастрофічного вибуху природних газів, що накопичилися в атмосфері, які викликали катаклізми подібні до вулканічних вивержень, руйнівні глобальні землетруси й паводки, що спричинило знищення цілих материків й виникнення нових.
Що стосується появи народу майя в Америці, то це може бути результатом перенаселення Му, чи колоніальними амбіціями самих майя. Всіх, хто залишав Му, називали майя. Найбільша колонія майя нараховувала до 35 мільйонів чоловік.
Черчворд розташував колонію майя в Єгипті в дельті Ніла і впевнений, що вони процвітали там ще 16 тисяч років тому! Одна велика група майя осіла на півострові Юкатан та в інших районах Південної Америки. Є припущення, що вони досягли американського континенту 5о тисяч років тому. Черчворд розшифрував тисячі таємничих кам’яних табличок з написами майя, знайдених в Мексиці, які доносять до нас символи, алфавіт, історію походження та розвитку Му. І ось що вражає: ієрогліфічний алфавіт єгиптян та індіанців майя з Юкатану має багато схожих символів. У всякому випадку, звязок між цими народами відкинути неможливо.
Тексти багатьох табличок з письменами об’єднують спільний дизайн та смисл, таємничий за своєю природою, зі зверненням до обраних. Люди, які їх складали, відзначалися глибокими знаннями історії виникнення свого народу й вірою в «великі сили».
Черчворд і багато його колег сходяться в думці, що майя володіли невідомою нам наукою, без знання якої не осягнути мудрості цієї цивілізації. Вчені вважають, що древні Єгипет, Індія та Вавилон були «затухаючими жаринами» цивілізації, що зникла на Му. Культ поваги до своєї історичної батьківщини присутній у всіх історіях майя.
Американський археолог та історик Ле Плонжон присвятив 14 років життя вивченню писемностей майя, знайдених у Південній Америці, і прийшов до висновку, що вони «експортували» свої релігійні обряди не лише на береги Нілу, а на береги Євфрату й Індійського океану ще 11500 років тому. До речі, Ле Плонжон знайшов унікальний напис на одній древній будівлі, де говорилося про те, що перші поселенці майя прибули на американський континент з Майякса (напевно, географічна назва).
Є ще один дивний збіг. Давньоєгипетський бог мудрості й Місяця, Тот, є точнісінькою копією божества Кукулкан, якому поклонялися індіанці майя.
Цікавим є і той факт, що у народів майя не було колеса, не було знарядь праці з металів, але їх знання в області астрономії вважаються найбільш повними в порівнянні з іншими відомими світу цивілізаціями. У майя були найточніші таблиці Сонячного й Місячного затемнень. Вони визначили з абсолютною точністю величину оберту Землі навколо Сонця.
Майя встановили також дуже точний час оберту Місяця навколо Землі. Вони скрупульозно розрахували синодальні оберти (період часу, який витрачає планета, щоб повернутися в певну точку на небесній півкулі) й синхронізували цикли Меркурія, Венери, Марса, Юпітера й Сатурна. Як і єгиптяни, вони найбільшу цікавість проявляли до Венери, визнаючи її ранковою й вечірньою зорею. Майя вважали Венеру восьмою зіркою, а Землю – сьомою. Але їм були відомі й зовнішні планети – Уран, Нептун, Плутон, що значно утверджує думку про отримання майя астрономічних знань від космічних прибульців.
Найвеличніша загадка майя – їх календар, який являється квінтесенцією мудрості. Левова частка манускриптів майя – календарна система, виражена в цифровій теорії – це хронологія й система щонайточніших пророцтв. Майя використовували три календаря, цикли яких інтерполювалися (виявлення проміжних значень величини за деяким відомим її значенням). Першим був календар, який називався «Тривалий відлік». Другий – «Тцолкин», або «Священний календар», який базувався на 260-добовому циклі. Він був розрахований з такою акуратністю, що відставав лише на день за 6000 років. Обидва календарі доповнювали один одного й складали закінчений цикл в 52 роки. Число , яке мало значення як для майя, так і для єгиптян. Піраміди в Гізі мають кут 52 градуси.
Якими знаннями треба було володіти для створення таких календарів суспільству, де не було навіть колеса? Чи дійсно хтось передав точні розрахунки майя? Хто і як? Єдине, що достеменно відомо , - календарі майя відображують не тільки час на Землі, алей в Галактиці. Вони відображують еволюцію Сонця й інших планет. Тобто вони несуть в собі код космічних знань. Щоб розгадати таку неземну загадку, людству потрібно возвеличиться над земним буттям до космічних висот.

« До списку статей


Увага! Коментарі модеруються до того, як вони будуть опубліковані на сайті.
Ми не гарантуємо термінів розгляду ваших коментарів. Ваш коментар може бути не розміщено, якщо він не відповідає вимогам сайту.

Автор:


Відгук:
У Львові

Прогноз погоди у Львові на 5 днів Курсы наличного обмена на сегодня


Фотогалерея «Львів старовинний»

Афіша кінотеатрів
IMAX

Афіша театрів
Львівський Національний Академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької
Львівський драматичний театр ім. Лесі Українки
Перший український театр для дітей та юнацтва
Театр ім. Марії Заньковецької - велика сцена
Театр ім. Марії Заньковецької - камерна сцена

Останні записи в блогах
« 1/5 »

Читати всі записи »

Мій обліковий запис
Логін (e-mail):
Пароль:
Забули пароль?

Не зареєстровані на сайті? Реєструйтесь і отримайте безкоштовну скриньку ВашеІм’я@lvivposter.com!

Також ви можете увійти за допомогою облікового запису іншої системи (виберіть сервіс, на якому розміщений ваш існуючий e-mail):

Соціальні сервіси

Поділіться корисною інформацією з друзями! Додайте цю сторінку в закладки або у вашу улюблену соціальну мережу:

Класс!

 

Продвижение сайта - WWA

створено "літом" :), 2010 року
© 2010-2013 Львівська афіша
Всі права захищені. При використанні матеріалів зворотня ссилка обов'язкова.