додати запис
в каталог
Статті

Історія розвитку носіїв інформації

02-11-2012

Як створили перший носій інформації

Перші обчислювальні пристрої зберігати інформацію на якомусь зовнішньому чи внутрішньому носії не могли.Тому людство почало працювати над їхньою розробкою.Так і появились перфоленти,прабатьки флешок , CD , DVD дисків та вінчестерів .Вона являла собою паперову смужку з пробитими дирочками.Була дуже не зручна і не надійна у використанні!Наприклад – одна сторінка друкованого тексту формату А4 зайняла б кілька десятків , а то і сотню метрів перфоленти.Але попри всі ці недоліки якраз цей папір справно працював «головним запам’ятовуючим пристроєм» в перших електронно-обчислювальних машинах на протязі кількох десятиліть.
В кінці сорокових років на зміну перфоленті прийшов магнітний запис – цей принцип був відкритий,ще в кінці дев’ятнадцятого століття,а до практичного застосування доведений інженерами в BASF в 1934 році.Про магнітний запис не чули хіба ,що діти.Всі решту,хто не відноситься до цієї категорій людей,думаю,пам’ятають аудіо та відео касети,на яких ми прослухували улюблену музику та дивились кіно.
Носієм інформації тут є шар магнітної стрічки(тонка плівка,що складається із молекул чистого заліза,кольбату і нікелю),товщина якої складає доля мікрона!Якраз ця тонка плівка і містить в собі ті гігабайти інформації,якими ми заповнюємо свій комп’ютер.
Але ж і гігабайти появилися не одразу.Перший жорсткий диск «дід» всіх вінчестерів IBM RAMAC,створений в 1956 році,мав об’єм ,всього лиш, п’ять мегабайтів.І це при тому,що це чудовисько було більшим за два звичайних холодильники.Можете уявити,які він створював незручності при своїй заміні.При цьому для зберігання нещасних п’яти мегабайтів потрібно було аж п’ятдесят металевих пластин діаметром у вісімдесят сантиметрів.
В 1973 році IBM представила новий більш вмісткий накопичувач IBM model 3340 disk drive.Ця модель мала два розділених шпінделя,кожний об’ємом в тридцять мегабайт.По цій причині накопичувач часто фігурував в документах під маркою «30-30».Дане найменування і породило назву «вінчестер» - за асоціацією з відомою гвинтівкою Вінчестер 30-30.
Сьогодні ми бачимо результат еволюції носіїв інформації!Об’єм вінчестерів вимірється вже не в мегабаайтах,а в гігабайтах і терабайтах,що яскраво говорить нам про те,що комп ’ютерні технології ідуть «кілометровими» кроками вперед,а це дає нам великі можливості!!!

« До списку статей


Увага! Коментарі модеруються до того, як вони будуть опубліковані на сайті.
Ми не гарантуємо термінів розгляду ваших коментарів. Ваш коментар може бути не розміщено, якщо він не відповідає вимогам сайту.

Автор:


Відгук:
У Львові

Прогноз погоди у Львові на 5 днів Курсы наличного обмена на сегодня


Фотогалерея «Львів старовинний»

Афіша кінотеатрів
IMAX

Афіша театрів
Львівський Національний Академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької
Львівський драматичний театр ім. Лесі Українки
Перший український театр для дітей та юнацтва
Театр ім. Марії Заньковецької - велика сцена
Театр ім. Марії Заньковецької - камерна сцена

Останні записи в блогах
« 1/5 »

Читати всі записи »

Мій обліковий запис
Логін (e-mail):
Пароль:
Забули пароль?

Не зареєстровані на сайті? Реєструйтесь і отримайте безкоштовну скриньку ВашеІм’я@lvivposter.com!

Також ви можете увійти за допомогою облікового запису іншої системи (виберіть сервіс, на якому розміщений ваш існуючий e-mail):

Соціальні сервіси

Поділіться корисною інформацією з друзями! Додайте цю сторінку в закладки або у вашу улюблену соціальну мережу:

Класс!

 

Продвижение сайта - WWA

створено "літом" :), 2010 року
© 2010-2013 Львівська афіша
Всі права захищені. При використанні матеріалів зворотня ссилка обов'язкова.