додати запис
в каталог
Статті

Фотографія на згадку

20-04-2013

Чим приваблює Львів туриста?


Львів – сучасне високорозвинене місто, культурна столиця України. Його багатовікова історія й неповторна атмосфера не залишать байдужими жодного свідомого мешканця нашої країни, а всі, хто був тут хоча б раз, приїжджатимуть сюди знову й знову, щоб прогулятися старовинними вуличками чи пофотографувати цікавинки. За деякими даними, у Львові налічують близько 2000 архітектурних, історичних та культурних пам’яток, отже, побачити й познимкувати тут є що.

Архітектура Львова

Мандруючи Львовом, жителі й гості міста в першу чергу звертають увагу на прекрасні будівлі, зведені попередніми поколіннями. Це й величні храми, і різні адміністративні будівлі, вежі, мури чи просто кам’яниці, що є свідками минулих подій і завдяки цьому мають особливий шарм. Досить часто ці об’єкти прикрашені різноманітними скульптурами, рельєфами, ліпленнями чи просто орнаментами, які роблять кожен будинок неповторним. Й абсолютно логічно виникає бажання сфотографувати всю цю красу, аби донести її часточку друзям, родичам, знайомим. Якщо уважно придивитися, на багатьох пам’ятках архітектури можна помітити цікаві написи, переважно латиною. Здалека помітним є величний напис на колишньому Домініканському костелі: "Soli Deo honor et gloria", що в перекладі означає  "Лише Богові честь і слава". Оригінальним є напис на фасаді Науково-технічної бібліотеки Львівської політехніки: «Hic mortui vivunt et muti loquuntur», який тлумачать так: "Тут мертві живуть, а німі говорять". Дуже часто подібні написи на стінах своїх будинків хотіли бачити заможні львів’яни. Так, на одному з будинків по вулиці Парковій бачимо цікавий напис: «Неприятелю, оминай мій дім». Очевидно, він мав оберігати господарів від непроханих гостей. Загалом написів по всьому Львову є дуже багато, чимало охочих фотографують їх собі на згадку, і лише окремі ентузіасти збирають їх, вивчають, досліджують їх походження.

Львівські парки

Заслуговують на увагу красиві львівські парки. Недарма свого часу Львів був визнаний одним із найзеленіших міст Європи. Наприклад, Стрийський парк відомий підбіркою незвичних для цієї місцевості дерев та рослин. Особливо приємно бути тут навесні, коли цвітуть магнолії, які так і ваблять до себе незвичайним виглядом та красою. Є в цьому парку і невеликий ставок із кількома лебедями. Сюди часто приходять батьки з дітьми, аби погодувати цих прекрасних птахів і тим самим привчати дитину любити природу.

Львівські музеї

Одним із найвідоміших та найбільших в Україні є Музей народної архітектури та побуту у Львові «Шевченківський гай». Тут зібрані оселі представників основних етнічних груп українського народу та їхні храми. А деякі помешкання настільки незвичні, що до них аж вишиковується черга охочих мати на згадку фото Львова саме з цими хатинами. Люди повертаються сюди досить часто, щоб відволіктися від буденних клопотів і подумки перенестися в іншу епоху.Також варто завітати в  Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького,Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові,Художньо-меморіальний музей Леопольда Левицького,Художньо-меморіальний музей Івана Труша,Художньо-меморіальний музей Олекси Новаківського,Художньо-меморіальний музей Олени Кульчицької.

Легенда Львівських левів

Окрему увагу слід приділити левам, цим мовчазним охоронцям древнього міста. Леви давно стали символом міста й на кожному кроці нагадують нам про його славетну історію. Напевно, щодня роблять сотні фотографій львівських левів, і кожен, хто побував у столиці Галичини, везе з собою додому фото Львова саме з левами. Два леви стережуть вхід до Ратуші, тримаючи перед собою щит із гербом міста, на якому знову ж таки зображена ця прекрасна тварина. А найгарніші леви знаходяться біля Порохової вежі – на перший погляд,  дрімають, а насправді пильнують усіх відвідувачів цієї будівлі.

Львів – унікальне місто, і воно завжди вирізнятиметься з-поміж інших як у розповідях, так і у фото, як у минулому, так і в сучасному та майбутньому.

« До списку статей


Увага! Коментарі модеруються до того, як вони будуть опубліковані на сайті.
Ми не гарантуємо термінів розгляду ваших коментарів. Ваш коментар може бути не розміщено, якщо він не відповідає вимогам сайту.

Автор:


Відгук:
У Львові

Прогноз погоди у Львові на 5 днів Курсы наличного обмена на сегодня


Фотогалерея «Львів старовинний»

Афіша кінотеатрів
IMAX

Афіша театрів
Львівський Національний Академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької
Львівський драматичний театр ім. Лесі Українки
Перший український театр для дітей та юнацтва
Театр ім. Марії Заньковецької - велика сцена
Театр ім. Марії Заньковецької - камерна сцена

Останні записи в блогах
« 1/5 »

Читати всі записи »

Мій обліковий запис
Логін (e-mail):
Пароль:
Забули пароль?

Не зареєстровані на сайті? Реєструйтесь і отримайте безкоштовну скриньку ВашеІм’я@lvivposter.com!

Також ви можете увійти за допомогою облікового запису іншої системи (виберіть сервіс, на якому розміщений ваш існуючий e-mail):

Соціальні сервіси

Поділіться корисною інформацією з друзями! Додайте цю сторінку в закладки або у вашу улюблену соціальну мережу:

Класс!

 

Продвижение сайта - WWA

створено "літом" :), 2010 року
© 2010-2013 Львівська афіша
Всі права захищені. При використанні матеріалів зворотня ссилка обов'язкова.