додати запис
в каталог
Статті

Українські університети.Національний технічний університет України «КПІ»

24-11-2010

В статті мова піде про найбільший вищий навчальний заклад України Київський політехнічний інститут. Розглянемо його склад, можливості та особливості навчального процесу, форми навчання і можливий рівень освіти випускників.

 

 

 

Національний технічний університет України – самий великий вищий навчальний заклад, був заснований у 1898 році. Він включав в себе 20 факультетів та дев’ять навчальних інститутів які навчають більше ніж 25 тис. студентів 124 спеціальностям. В технічному університеті викладають більше тисячі доцентів, 270 професорів, та близько півтори тисячі викладачів.

На сьогоднішній день КПІ вважається самим великим технічним університетом України, який веде дослідницьку діяльність і є провідним вищим навчальним закладом Європи та всього світу. На основі університету вченими були створені 12 науково-дослідницьких інститутів, 8 навчальних центрів то конструкторське бюро. Даний навчальний заклад був одним із ініціаторів та учасників проведення реформи у системі вищої освіти, виступав прибічником ступеневої системи та пропаганду вав приєднання України до Болонського процессу.

На основі національного технічного університету був створений інститут інформаційних технології в освіті, центральний східно-європейський віртуальний університет. Такий навчальний заклад збільшив можливості громадян отримувати вищу освіту не залишаючи свого дому.

Для того щоб увійти у єдину європейську освітню мережу, національний технічний університет КПІ став частиною державної інформаційної мережі інститутів та вищих навчальних закладів національної академії наук, яка була приєднана для освітньої мережі GEANT. Даний університет став ініціатором заснування „Центру комп’ютерних даних та обчислення” в Україні, це було зроблено для розвитку інфраструктури з усесторонньою автоматизацією науки та освіти, інтерактивних технологій та розробки деяких елементів штучного інтелекту.

 До провідних факультетів КПІ можна віднести інженерно-фізичний, який до цього був металургійним. Він готує спеціалістів за напрямками: „Фізичне матеріаловедення” та „Металургія”: бакалаврів, магістрів та спеціалістів. Засновниками цих шкіл на Україні були вчені зі світовим визнанням: Фещенко-Чопівський, Іжевський, Свєчніков, Доброхотов, Явойський, Бардін, Самсонов і т.д.

З моменту створення технічного університету було підготовлено і випущено близько семи тисяч спеціалістів. Серед них відмічено 20 академіків, сто докторів та п’ятдесят кандидатів наук. А також декілька атестованих членів-корреспондентів

На даний момент на факультетах КПІ готують спеціалістів за наступними спеціалізаціями:

 • Спеціальна металургія: сертифікація металургійної продукції та міжнародна стандартизація, комп’ютеризація етапів металургійного виробництва, спеціальна металургія у галузі машинобудування;
 • Прошкові матеріали та копозиційні покриття: порошкова металургія;
 • Ливарне виробництво кольорових та чорних металів: ювелірне та художнє лиття, комп’ютеризація етапів лиття, створення литих протезів у стоматології та ортопедії;
 • Фізичне матеріаловедення: фізика металів, метали у медицині, комп’ютеризація у матеріаловеденні, біосумісні метали;
 • Термічна обробка металів: менеджмент інновацій у матеріаловеденні, технологічний маркетинг.

 

В КПІ багато часу приділяється науково-дослідній діяльності. Наприклад, кафедра виробництва кольорових та чорних металів проводить наукові розробки в галузі створення технологічних процесів якісних відливок з різних металів: жаростійких та зносостійких сталей вироблених із чавунів з шаровидним графітом, з алюмінієвих сплавів з використанням сучасних стрижневих та формованих  та способів формоутворення.

На кафедрі хіміко-фізичних основ технології металів наукові розробки виконувалися за наступними напрямками: створення сплавів на основі міді, які запам’ятовують форму, рафінування алюмінієвих сплавів; дослідження природи сплавів та механізму переносу газів у сплавах.

 Кафедра ливарного виробництва кольорових та чорних металів, які були введені на виробництві:

 • безнікілієвий чавун та нові технології виробництва відливок;
 • формовані суміші різного складу призначення;
 • жаростійкі хромоалюмінієві  сталі та технологія виготовлення відливок з даних металів при температурі до 1300 градусів;
 • новітні технології в процесах виробництва відливок з якісного чавуна внутрішньо формним модифікуванням;
 • технологічні процеси виробництва модифікаторів з тугоплавкими частинками для алюмінієвих сплавів;
 • - протипригарні покриття для стрижнів та форм;
 • методики визначення технічних та хімічних властивостей форм та сумішей з протипригарним покриттям;
 • рідкі затверджувачі складного ефірного класу.

« До списку статей


Увага! Коментарі модеруються до того, як вони будуть опубліковані на сайті.
Ми не гарантуємо термінів розгляду ваших коментарів. Ваш коментар може бути не розміщено, якщо він не відповідає вимогам сайту.

Автор:


Відгук:
У Львові

Прогноз погоди у Львові на 5 днів Курсы наличного обмена на сегодня


Фотогалерея «Львів старовинний»

Афіша кінотеатрів
IMAX

Афіша театрів
Львівський Національний Академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької
Львівський драматичний театр ім. Лесі Українки
Перший український театр для дітей та юнацтва
Театр ім. Марії Заньковецької - велика сцена
Театр ім. Марії Заньковецької - камерна сцена

Останні записи в блогах
« 1/5 »

Читати всі записи »

Мій обліковий запис
Логін (e-mail):
Пароль:
Забули пароль?

Не зареєстровані на сайті? Реєструйтесь і отримайте безкоштовну скриньку ВашеІм’я@lvivposter.com!

Також ви можете увійти за допомогою облікового запису іншої системи (виберіть сервіс, на якому розміщений ваш існуючий e-mail):

Соціальні сервіси

Поділіться корисною інформацією з друзями! Додайте цю сторінку в закладки або у вашу улюблену соціальну мережу:

Класс!

 

Продвижение сайта - WWA

створено "літом" :), 2010 року
© 2010-2013 Львівська афіша
Всі права захищені. При використанні матеріалів зворотня ссилка обов'язкова.