додати запис
в каталог
Статті

Українські університети.Національний університет «Львівська політехніка»

08-04-2013

Національний університет «Львівська політехніка»


Прочитавши статтю ви зможете отримати повну інформацію про один з найстаріших технічних навчальних закладів, про повний комплекс інститутів, які входять до складу «Львівської політехніки». Про додаткові заняття та можливості для студентів цього закладу.

 

Історія Львівської політехніки

Національний університет „Львівська політехніка”   є одним з найстаріших технічних вищих закладах Східної Європи та України. Свою історію цей навчальний заклад почав з 1844 року після відкриття Технічної академії у місті Львові. І з того часу, вже більше 160 років університет  готує висококваліфіковані кадри технічного профілю. Крім того, вищий навчальний заклад розроблює технічні ідеї та одним з самих великих наукових та освітніх центрів України. Львівська політехніка має четвертий рівень акредитації.

Вищу освіту студенти ВНЗ отримують за допомогою різних форм навчання: денній, заочній, дистанційній, а крім того за допомогою екстернату. В даний момент до складу комплексу входять наступні навчально-освітні інститути:

Навчально-освітні інститути Національного університету „Львівська політехніка”

 • інститут геодезії;
 • інститут архітектури;
 • інститут енергетики та систем керівництва;
 • інститут прикладної математики і фундаментальних наук;
 • інститут соціальних та гуманітарних наук;
 • інститут хімії та хімічних технологій;
 • інститут комп’ютерних технологій, метрології та автоматики;
 • інститут будівництва ті інженерії навколишнього середовища;
 • інститут інженерної механіки та транспорту;
 • інститут економіки та менеджменту;
 • інститут телекомунікацій, електронної техніки та радіоелектроніки;
 • інститут комп’ютерних наук та інформаційних технологій.
 • військовий інститут;
 • інститут післядипломної та дистанційної освіти.

Міжнародний інститут культури, освіти та зв’язку з діаспорою. При університеті такоє створені докторантура і аспірантура.

Інститут післядипломної освіти Львівської політехніки  проводить навчання за науковими та спеціалізованими професійними програмами для підготовки та навчання бакалаврів на протязі короткого часу для студентів які вже отримали кваліфікацію рівня „молодший спеціаліст”. А крім того, перепідготовку спеціалістів для отримання ними другої вищої освіти на вибір учня з тих, які ліцензовані  в даному університеті.

 Кафедра геодезії та астрономії, яка функціонує у національному університеті „Львівська політехніка” є найстарішою геодезичною кафедрою на Україні. Заснована вона влітку 1871 року за наказом міністерства освіти Австро-Угорщини. Першим керівником кафедри був доцент Чеського училища – Зброжек. Після цього він отримав звання професора. Саме за ініціативою Зброжека було передбачено будівництво астрономічної обсерваторії. Зараз на тому місці встановлена GPS-станція, яка отримала назву, пункт SULP. Кафедра геодезії є членом Української астрономічної асоціації.

На сьогоднішній день освіту у Львівській політехніці отримують  більше тридцяти тисяч студентів, екстернатів та курсантів за 56 напрямками з можливістю обрати одну з 106 спеціальностей даному університеті був зібраний найкращий викладацький склад з двох тисяч чоловік, серед яких 200 докторів наук, і тисяча доцентів та кандидатів наук. До наукового процесу навчального закладу задіяні більше 300 наукових та дослідницьких центрів України та різноманітні наукові інститути.

Для студентів проводять різноманітні заходи та насичують їх життя цікавими подіями. Створюються клуби за різними напрямками, студентське самоврядування. Працівники навчального закладу та студенти приймають активну участь у різноманітних дебатах та конференціях. Проводяться круглі столи за спеціалізованими напрямками, брейн-ринги та олімпіади.

 

Львівська політехніка на міжнародних виставках

Ще одним напрямком діяльності національного університету„Львівська політехніка” є постійним та незмінним учасником міжнародних та національних виставок. За результатами десятої виставки учбових закладів даний університет був нагороджений медаллю у номінації „Інтеграція освіти і науки у вищому навчальному закладі”, а також був відмічений як „Лідер сучасної освіти”.

Університет має наступні умови вступу незалежно від джерел фінансування та форми навчання: воно проводиться на конкурсній основі згідно з результатами зовнішнього оцінювання, яке підтверджується сертифікатами виданими Українським центром оцінювання якості освіти і творчих конкурсів для підготовки інституту архітектури.

  Для студентів університету побудовані і обладнані 12 гуртожитків, комп’ютерні класи, учбово-лабораторні комплекси у достатній кількості, науково-технічна бібліотека, спеціалізовані спортивні зали та два цілих спортивних комплекси, басейн, лижна база, тир та стадіон. Окрім того створені три оздоровчі бази на Південному березі Криму, в Карпатах та в Миколаївській області. В них є все, що потрібно для активного відпочинку та розвитку: кафе, дискотека, поліклініка, лікарня, художня самодіяльність та ін.

« До списку статей


Увага! Коментарі модеруються до того, як вони будуть опубліковані на сайті.
Ми не гарантуємо термінів розгляду ваших коментарів. Ваш коментар може бути не розміщено, якщо він не відповідає вимогам сайту.

Автор:


Відгук:
У Львові

Прогноз погоди у Львові на 5 днів Курсы наличного обмена на сегодня


Фотогалерея «Львів старовинний»

Афіша кінотеатрів
IMAX

Афіша театрів
Львівський Національний Академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької
Львівський драматичний театр ім. Лесі Українки
Перший український театр для дітей та юнацтва
Театр ім. Марії Заньковецької - велика сцена
Театр ім. Марії Заньковецької - камерна сцена

Останні записи в блогах
« 1/5 »

Читати всі записи »

Мій обліковий запис
Логін (e-mail):
Пароль:
Забули пароль?

Не зареєстровані на сайті? Реєструйтесь і отримайте безкоштовну скриньку ВашеІм’я@lvivposter.com!

Також ви можете увійти за допомогою облікового запису іншої системи (виберіть сервіс, на якому розміщений ваш існуючий e-mail):

Соціальні сервіси

Поділіться корисною інформацією з друзями! Додайте цю сторінку в закладки або у вашу улюблену соціальну мережу:

Класс!

 

Продвижение сайта - WWA

створено "літом" :), 2010 року
© 2010-2013 Львівська афіша
Всі права захищені. При використанні матеріалів зворотня ссилка обов'язкова.