додати запис
в каталог
Статті

Містичний Львів.Підземелля Львова.

04-03-2013

Містичний підземний Львів

Своїми підземними ходами, катакомбами можуть вихвалятися багато міст світу. Це й Париж, й Рим, й Одеса й, як не дивно, Львів. Якщо зпуститись під землю хоча б на 2-2,5 метри, то можна побачити, що весь простір під містом пронизує безліч тунелів та ходів, а саме місто знизу нагадує величезний мурашник. Тут можна побачити й широку вулицю, освітлену безліччю ліхтарів, й безліч вузеньких провулків які оснащені тесаним каменем. А якщо опуститись ще нижче, то можна потрапити на рівень вузьких лазів. Враховуючи той факт, що Львів розташований на заболоченій місцевості, пустоти катакомб вже повинні були заповнитись водою, а місто обвалитись. Але факт залишається фактом. Місто лева з його катакомбами й досі існує.

Львівські катакомби

Свого часу львівські катакомби виконували декілька функцій. Функцію міської каналізації, місцевого кладовища, а часом й сміттєзвалища. Також в натрах підземних ходів була захована річка Полтва. Тобто, річку сховали в залізобетонний рукав і відвели під місто. Цю конструкцію можна вважати просто унікальною. До того ж на штучному залізобетонному підземному острові, посеред річки Полтва, стоїть будівля Львівського оперного театру. До того ж Львівські катакомб у всі часи використовувалися, як укриття під час війн, пожеж та інших стихійних лих.

Містикою вкрита вся історія існування Львівських катакомб. При розкопках були виявлені масові захоронення. В кімнатах коридорів підземних катакомб знаходили свій останній прихисток тіла померлих. Тіла померлих складали до однієї з таких кімнат і коли кімната повністю заповнювалась її замуровували, а тіла починали складати до іншого приміщення. Один з тунелів свого часу з’єднував чоловічий та жіночий монастирі. Було під землею окреме приміщення в якому збирались ченці та черниці з цих монастирів і навряд вони проводили там літературні читання.

Одна з містичних історій катакомб також пов’язана з ченцями. Фігуру ченця бачили на протязі 8 років, після того, як були розкопані катакомби. Це був образ монаха вдягнутого в біле пальто та з чорним хрестом на спині, що блукав підземеллям.

Львівський чорний ченець з підземель

Так до сих пір існує легенда про ченця, чий дух ще й досі блукає темними коридорами катакомб. За однією з версій, якось у місто Львів прийшов чернець з іншої місцевості. В своєму монастирі він займав певне соціальне становище. Адже, монастир це маленька держава зі своєю структурою та ієрархією. Кожен чернець повинен сумлінно служити Богу, поважати канони, що прийняті в цьому монастирі.

А прийшовши до Львова цей чернець не хотів бути звичайним ченцем, він хотів займати таке ж саме місце при монастирі, яке й займав в рідному монастирі. Таку поведінку місцеві ченці сприйняли як прояв гордовитості і непокори. А гординя, як відомо належить до одного з гріхів і її прояв, тим паче ченцем, вважається просто неприпустимим. Взяли місцеві ченці й зачинили бідолаху в келії Львівських лабіринтів. Келія – це таке приміщення, в якому жили монахи поодинці, а інколи по два чоловіки в одній. Там не повинно було бути нічого зайвого ані зайвих меблів, ані будь-яких інших надмірностей. В келії із меблів дозволялось розташовувати ліжко, стіл, стілець та максимум поличку для книжок. Ніщо не повинно було відволікати ченця-жителя келії від молитви. Чернець повинен був проводити в келії весь свій час, коли не був присутній на службі чи літургії. В молитві він був повинен викупати провину й получити прощення своєму гріху. Через деякий час до цього ченця-самітника прийшов відвідувач. Ченці, служителі цього монастиря, дозволили їм побачитися. Впустили ченці мандрівника до келії ченця-грішника та залишили їх на одинці. Але пройшло дуже багато часу, а гість все не покидав приміщення келії. Тоді ченці почали перейматися, а не трапилось чи чого лихого с грішним ченцем чи його гостем. І вирішили подивитись, як у них справи. На стукіт в двері ніхто не відкликнувся, хоча ченці стукали дуже голосно і не почути їх було просто неможливо. Після того, як ченці, нарешті, потрапили до келії, вони дуже здивувались. Адже келія була порожня. А ні ченця, ані його гостя не було. Вийти назовні вони просто були не в змозі, бо двері келії були зачинені зі сторони коридорів. І самостійно вибратись звідти вони не могли. Про те, що в келії були люди нагадував лише обривок паперу з якимись дивними позначками. І судячи з кольору цих знаків, зроблені вони були точно не чорнилами, їх колір нагадував колір крові. Судячи зі всього цього, без потусторонньої сили тут не обійшлося.

Все незвідане й таємниче завжди приваблювало людей. І в наш час кожен бажаючий може доторкнутись до загадки Львівських підземних тунелів. Отже коли будете у Львові, можете відвідати катакомби і побачити наскільки ці тунелі нескінченні й багато чисельні , костюмовані ентузіасти-добровольці розіграють сцени життя того часу для всіх бажаючих. 

« До списку статей


Увага! Коментарі модеруються до того, як вони будуть опубліковані на сайті.
Ми не гарантуємо термінів розгляду ваших коментарів. Ваш коментар може бути не розміщено, якщо він не відповідає вимогам сайту.

Автор:


Відгук:
У Львові

Прогноз погоди у Львові на 5 днів Курсы наличного обмена на сегодня


Фотогалерея «Львів старовинний»

Афіша кінотеатрів
IMAX

Афіша театрів
Львівський Національний Академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької
Львівський драматичний театр ім. Лесі Українки
Перший український театр для дітей та юнацтва
Театр ім. Марії Заньковецької - велика сцена
Театр ім. Марії Заньковецької - камерна сцена

Останні записи в блогах
« 1/5 »

Читати всі записи »

Мій обліковий запис
Логін (e-mail):
Пароль:
Забули пароль?

Не зареєстровані на сайті? Реєструйтесь і отримайте безкоштовну скриньку ВашеІм’я@lvivposter.com!

Також ви можете увійти за допомогою облікового запису іншої системи (виберіть сервіс, на якому розміщений ваш існуючий e-mail):

Соціальні сервіси

Поділіться корисною інформацією з друзями! Додайте цю сторінку в закладки або у вашу улюблену соціальну мережу:

Класс!

 

Продвижение сайта - WWA

створено "літом" :), 2010 року
© 2010-2013 Львівська афіша
Всі права захищені. При використанні матеріалів зворотня ссилка обов'язкова.