додати запис
в каталог
Статті

Сторінками історії Львова.

02-04-2012

Історія Львова


Львів та його історія - це щось особливе, притаманне лише цьому місту, де змішались культури, звички, традиції різних народів. Тут немає морських краєвидів, гірських стежок на небеса, південного сонця та багато чого ще. Але тут є неповторна атмосфера давнини, пронизаної духом століть. Музей просто неба - це найточніша характеристика Львова. На кожному кроці можна зустріти зразки кам'яної архітектури. Центральна частина міста, як укріплення, формувалась з ХIII по XV століття. Тоді ж і були побудовані Високий та Низький вали, Краківська та Галицька брами, Високий замок, численні заклади духовної культури різних віросповідань. Цей спадок тих часів залишився нам разом з вузенькими вуличками центральної частини міста, якими мандрують численні екскурсанти по "місту серед мурів". Львівські музеї переносять відвідувачів у сиву давнину, дозволяють поміркувати над вічними цінностями в абсолютному спокої чи просто почерпнути натхнення.

Личаківське кладовище - це музей скульптури. Його було засновано в 1786 р. На площі майже 40 га нараховується більше 2 тисяч надгробків, 500 скульптур та каплиць. Серед авторів відомі скульптори Гартман Вітвер, Антоній Шимзер, Пауль Евтельє, Монардо Марконі та ін. Скульптури та скульптурні ансамблі характерного для некрополя стилю, визивають повагу та відповідні емоції відвідувачів.

Захоронення Личаківського кладовища відображають історію Галичини, яка була створена представниками української, вірменської, польської, австрійської, російської та інших національностей. Аж на 86-ти полях захоронені видатні історики, державні діячі, композитори, співаки, політики і письменники. Серед них Маркіян Шашкевич, Іван Франко, Соломія Крушельницька та багато інших відомих людей. Личаківському кладовищу в 1990 р. присвоєно статус культурно-історичного заповідника.

Кав'ярні Львова

Але не тільки кам'яними пам'ятками минулого славиться Львів. Жоден гість міста не зможе забути тієї неймовірної кількості кав'ярень, якими славиться Львів. Для львів'ян це місця відпочинку та спілкування, а для гостей міста - це візитка Львова. «Кавова» історія Львова налічує більше двох століть, а родоначальниками традиції були австрійці. З часом кав ярні стали культовими місцями зустрічей творчої молоді. В кожній кав'ярні крім кави можна заказати чашечку гарячого шоколаду. Його готують за особливими рецептами, і це ще одна приємна згадка про столицю Галичини.

Не менш популярною, ніж кава, своєрідною традицією як для львів ян, так і гостей міста є відвідання парку «Високий Замок». Звідси, з найвищої точки міста, можна оглянути краєвиди Львова, побачити руїни колишнього королівського замку, закладеного близько 1360 р., що на протязі кількох століть був важливою частиною укріплень міста. І звичайно ж, у такому місці, що оповите таємницями сторіч, можна почути безліч історій та легенд про древній Львів.

« До списку статей


Увага! Коментарі модеруються до того, як вони будуть опубліковані на сайті.
Ми не гарантуємо термінів розгляду ваших коментарів. Ваш коментар може бути не розміщено, якщо він не відповідає вимогам сайту.

Автор:


Відгук:
У Львові

Прогноз погоди у Львові на 5 днів Курсы наличного обмена на сегодня


Фотогалерея «Львів старовинний»

Афіша кінотеатрів
IMAX

Афіша театрів
Львівський Національний Академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької
Львівський драматичний театр ім. Лесі Українки
Перший український театр для дітей та юнацтва
Театр ім. Марії Заньковецької - велика сцена
Театр ім. Марії Заньковецької - камерна сцена

Останні записи в блогах
« 1/5 »

Читати всі записи »

Мій обліковий запис
Логін (e-mail):
Пароль:
Забули пароль?

Не зареєстровані на сайті? Реєструйтесь і отримайте безкоштовну скриньку ВашеІм’я@lvivposter.com!

Також ви можете увійти за допомогою облікового запису іншої системи (виберіть сервіс, на якому розміщений ваш існуючий e-mail):

Соціальні сервіси

Поділіться корисною інформацією з друзями! Додайте цю сторінку в закладки або у вашу улюблену соціальну мережу:

Класс!

 

Продвижение сайта - WWA

створено "літом" :), 2010 року
© 2010-2013 Львівська афіша
Всі права захищені. При використанні матеріалів зворотня ссилка обов'язкова.