додати запис
в каталог
Статті

I Куди можна вкласти свій капітал?

09-07-2011

Варто сказати, що з 2010 р., компанії почали дуже активно рекламувати свої дітища - Піфи і приплив грошей у пайові фонди почав дуже швидко рости. 
Проте навіть після цього частка інвестиції в Піфи збільшилася не дуже значно. 

Так де ж сьогодні тримають свої гроші українці? Гляньте на цю статистику - вона повністю відображає психологію українця. Ця психологія була вироблена роками. Роками, які породили в людеи стійке невір'я в те, що їх не обдурять. Саме тому вони хочуть тримати гроші в тім виді, у якому вони можуть тримати руками, тобто в наявності і у нерухомості: 
• 59% тримають гроші в наявній валюті (не в гривнях!): 
• 19% - у гривнях. 
A куди хотіли б люди інвестувати свої гроші? Ha це питання вони відповідають так: 
• 12% хотіли б інвестувати в Піфи і цінні папери; 
• 50% були б раді придбати нерухомість; 
• 7-8% готові купити на свої кровні дорогоцінні метали. 
A от ще цікава статистика, що я знайшов в Інтернеті, і не бачу причин, чому цією інформації не слід вірити. 
ДЕ НАЙЧАСТІШЕ ХОВАЮТЬ ГРОШІ УКРАЇНЦІ? 
Чоловіки частіше ховають гроші за шпалерами, а жінки - серед одягу. При цьому 6,1 % респондентів хоча б раз сховали гроші так, що потім не змогли їх знайти, а 19% не змогли відновити гроші після ушкодження купюр. 
Відзначимо, що в Україні в 2010 р. кожні 3,5 хвилини відбувалася квартирна крадіжка - це кожний тринадцятий (7,4%) зареєстрований злочин. B 2011 р. кількість таких злочинів зрослася на 4,3%. Однак 49% респондентів докладають додаткові міри, щоб захистити гроші, що зберігаються у будинку. 
B основному (62% із числа тих, хто не дозволяється тільки на міцні двері) ховають гроші в схованках. Жінки частіше, ніж чоловіка, ховають гроші серед одягу (41,3 проти 23,1%) і в книгах (28,4 проти 24,4%). B той же час чоловіка частіше, ніж жінки, роблять «заначки» за шпалерами, у бачку унітаза, у холодильнику, а також заривають гроші в землю. 
Частка тих, хто для захисту грошей, що вдома зберігаються, вдався до допомоги спеціальних інструментів, невелика. Лише 6% респондентів установили сигналізаційну систему (в основному це люди з рівнем доходу від середнього і вище). Перевага сейфу віддали 4% респондентів (здебільшого чоловіки).Доля тих, хто зберігає гроші в дорожних чеках, становить 2%. 
Ви здивовані? Я думаю, що ні. Можливо, що хтось із читачів також зберігає гроші одним з описаних способів, уважаючи при цьому, що це самий безризиковий спосіб. Так це? Наскільки ризиковано зберігати гроші в будинку? Нехай навіть ви сховаєте їх далеко за шпалерами або в унітазі? 
Зрівняєте, як інвестують свої гроші українці і американці. 
Україна США 
Планування довгострокових інвестицій 11,4% населення 72% населення 
Мають інвестиції в Піфах 0,4% 48% 
Мають заощадження в банках 49% 47% 
Інвестують на строк більше 5 років 0,1% 70% (на строк більше 10 років) 

Більше 50% українців тримають свої заощадження в наявних! Я вважаю, це відбувається через те, що люди просто не розуміють, як працюють ті або інші інвестиційні інструменти. 

Ще більш обтяжуюча статистика по інвестиціях у Піфи: 
• у США капітал, інвестований у Піфи, становить $25 000 на душу населення; 
• в Україні - в 1000 разів менше! Усього $23 на душу населення. 
І що це значить? Тільки одне - у нас спереду дуже багато роботи з освіти населення у фінансових питаннях. Нехай ми і не обженемо США (ще зі школи я пам'ятаю, як ми намагалися це зробити) по цих інвестиційних показниках, але зробити цю статистику більше привабливою цілком можливо, якщо в найближчі 4-5 років керівництво країни не піднесе який-небудь сюрприз у вигляді дефолту або банківської кризи. 
Майже кожний знає про те, що таке банківські депозити і нерухомість: це два найбільш популярних інвестиційних інструменти. Ho це значить, що вони дуже прості і кожний зможе користуватися ними ефективно. Далі я розповім про те, як, за якими критеріями варто вибирати банківські депозити. 
B світі існує багато інвестиційних інструментів. B Україну почали надходити пропозиції від закордонних фінансових структур: банків, страхових компаній, інвестиційних фондів, хедж-фондів. Щоб розібратися з усіма цими пропозиціями, потрібно мати базові знання про фінанси, про способи і стратегії інвестування. 
На жаль, на ринок приходять і шахраї, які користуються тим, що дуже багато з людей не розбираються в питаннях інвестування, і, використовуючи свої технології продажів, вони виманюють у людей гроші. Причому, що дуже характерно, такі компанії намагаються працювати не в столиці (де зосереджені основні фінансові ресурси), а в регіонах. Саме через те, що в регіонах працювати легше — там менше фінансово грамотних людей (я не маю на увазі людей з фінансовою освітою). Вони розповідають на своїх масових семінарах про те, які вони грамотні інвестори, і обіцяють своїм клієнтам золоті гори. Bce це підкріплюється професійною термінологією, що більшість слухачів зовсім не розуміють, але на які «розумні» слова роблять магічний вплив: «Так, ці люди - дійсні професіонали. Вони говорять такими гарними словами. Це я, дурень, не можу зрозуміти, про що вони говорять, але довірити їм свої гроші я думаю, можна».

« До списку статей


Увага! Коментарі модеруються до того, як вони будуть опубліковані на сайті.
Ми не гарантуємо термінів розгляду ваших коментарів. Ваш коментар може бути не розміщено, якщо він не відповідає вимогам сайту.

Автор:


Відгук:
У Львові

Прогноз погоди у Львові на 5 днів Курсы наличного обмена на сегодня


Фотогалерея «Львів старовинний»

Афіша кінотеатрів
IMAX

Афіша театрів
Львівський Національний Академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької
Львівський драматичний театр ім. Лесі Українки
Перший український театр для дітей та юнацтва
Театр ім. Марії Заньковецької - велика сцена
Театр ім. Марії Заньковецької - камерна сцена

Останні записи в блогах
« 1/5 »

Читати всі записи »

Мій обліковий запис
Логін (e-mail):
Пароль:
Забули пароль?

Не зареєстровані на сайті? Реєструйтесь і отримайте безкоштовну скриньку ВашеІм’я@lvivposter.com!

Також ви можете увійти за допомогою облікового запису іншої системи (виберіть сервіс, на якому розміщений ваш існуючий e-mail):

Соціальні сервіси

Поділіться корисною інформацією з друзями! Додайте цю сторінку в закладки або у вашу улюблену соціальну мережу:

Класс!

 

Продвижение сайта - WWA

створено "літом" :), 2010 року
© 2010-2013 Львівська афіша
Всі права захищені. При використанні матеріалів зворотня ссилка обов'язкова.