додати запис
в каталог
Статті

Студент Робінзон Крузо

25-06-2011

Студенти Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка. Студенти Києво-Могилянської академії. Студенти Львівського національного університету імені Івана Франка. Студенти інших, менш важливих, університетів України. 
Хто вони є? 
Дослідження невідомого вченого-соціолога довели, що це окремий прошарок суспільства, який має свою територію – гуртожиток, свої органи влади – баба Юлька, свої закони та свою культуру. Дослідник повинен отримати Нобелівську премію за об’єктивність, ясність та точність свого відкриття. Він справді правий. Гуртожиток – це єдина держава, в якій не завжди дотримуються законів, в якій відбуваються революції, а проте в ній завжди відзначають всі від найменших до найбільших свят. 
Якщо студенти, які живуть в гуртожитку – це народ, який має власну державу, то ким же є студенти, які не живуть там. Євреї, цигани? 
Це така собі периферія держави, або ж це село за містом. А як і у кожному селі, тут є позитивні і негативні сторони. Розберемося з найважливішими. 
Ранок в селі (для тих, хто не зрозумів – ранок студента, який живе не в гуртожитку). Хлоп і його мужичка встали о 6 годині, темно, в хаті абсолютна тиша. Служниця вже поставила на столі борщ і галушки. Хлоп і його мужичка поснідали і попрямували на поле працювати (для тих, хто ще досі не зрозумів – пішли до університету). Всі щасливі. От тільки йти далеко. Міщани скоріше добираються до своєї роботи. 
Робочий день важкий однаково у всіх людей – і в селян, і в міщан. А от дорога додому хлопу і мужичці дається важче, та й вдома їм не легше. Звичайно, служниця вдома вже приготувала їм вечерю, але в усьому іншому вони все повинні робити самі. Вони самотні в своїй скромній, пустій, проте тихій і просторій хаті. Тут хлоп і мужичка покладаються самі на себе, якщо вони щось не зробили, або забули зробити протягом робочого дня, або не мають чогось, їм немає в кого попросити, позичити, чи забрати. В такі моменти вони думають: «От добре живеться міщанам. Чого їм варто вийти з квартирки, пройти пару кроків, і от - уже й сусідські двері. А мені поки виберешся з цього хутора, то краще не починати. Людей, які б могли допомогти, в радіусі кількох кілометрів не знайти». 
Ось так хлоп і його мужичка думають, коли їм конче щось потрібно на наступний робочий день. Коли в них немає якихось матеріалів, лопати, мішка, серпа чи молота, вони безпорадні в своїх потребах. 
Та приходить вечір, хлоп і його мужичка лягають спати. Навколо них тиша, спокій, місяць зайшов за хмарку, і навколо панує темінь. Вони щасливі засинають, тихо посопуючи. 
Наступного ранку все повторюється: хлоп і його мужичка прокидаються в темній тихій хаті, збираються і йдуть в поле. Але тільки тут дізнаються, що сьогодні об’явили вихідний день, змінили завдання роботи або перенесли місце. Що конкретно – не важливо. Важливо лише те, що хлоп і його мужичка, живучи на своєму хуторі, не мають доступу до інформації, яка кожної хвилини розповсюджується в місті. І хоча в більшості випадків це лише плітки, та іноді навіть вони бувають корисними. Хлоп і мужичка про все дізнаються в останню чергу. 
Але хлоп і мужичка не відчувають себе нещасними! Більше того: вони навіть щасливі, що живуть в селі! Хлоп і мужичка високоморальні, прагнуть здобути знання, прагнуть самі стати кращими, і зробити весь світ таким, і вони добре розуміють, що живучи в місті, вони стануть такими ж «міщанами». 
Відходячи від теми села і міста, скажемо лише те, що гуртожитковий і негуртожитковий студенти на парах не відрізняються, а вже про те, де жити краще – треба розбиратися за вуглом на перерві.

« До списку статей


Увага! Коментарі модеруються до того, як вони будуть опубліковані на сайті.
Ми не гарантуємо термінів розгляду ваших коментарів. Ваш коментар може бути не розміщено, якщо він не відповідає вимогам сайту.

Автор:


Відгук:
У Львові

Прогноз погоди у Львові на 5 днів Курсы наличного обмена на сегодня


Фотогалерея «Львів старовинний»

Афіша кінотеатрів
IMAX

Афіша театрів
Львівський Національний Академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької
Львівський драматичний театр ім. Лесі Українки
Перший український театр для дітей та юнацтва
Театр ім. Марії Заньковецької - велика сцена
Театр ім. Марії Заньковецької - камерна сцена

Останні записи в блогах
« 1/5 »

Читати всі записи »

Мій обліковий запис
Логін (e-mail):
Пароль:
Забули пароль?

Не зареєстровані на сайті? Реєструйтесь і отримайте безкоштовну скриньку ВашеІм’я@lvivposter.com!

Також ви можете увійти за допомогою облікового запису іншої системи (виберіть сервіс, на якому розміщений ваш існуючий e-mail):

Соціальні сервіси

Поділіться корисною інформацією з друзями! Додайте цю сторінку в закладки або у вашу улюблену соціальну мережу:

Класс!

 

Продвижение сайта - WWA

створено "літом" :), 2010 року
© 2010-2013 Львівська афіша
Всі права захищені. При використанні матеріалів зворотня ссилка обов'язкова.