додати запис
в каталог
Статті

Масони. Міфи та реалії.

26-04-2017

Хто такі масони


Мабуть, немає жодної сучасної людини, яка б не чула про масонів. Вся інформація, пов’язана з масонським орденом, завжди вкрита таємничістю та величчю. Що ж таке масонство? І чи існують масони насправді?

Філософія Масонів

Отже термін масонство можна трактувати з різних підходів. Так, власне члени ордену трактують масонство як вчення про мораль, яке викладено в алегоріях та різноманітних ілюстраціях. Символіка масонства базується на правильних геометричних формах. Це пояснюється тим, що в людині повинна бути рівновага. А її можна досягти лише дотримуючись правильності форм.

Якщо розглядати масонство з боку філософії, воно являє собою різновид езотерики. Це пов’язане з тим, що масонські вчення в першу чергу направлені на розвиток духовної складової особистості. Теоретичні аспекти розвитку масонства напряму пов’зані з науковими роботами таких визначних мислителів як Піфагор, Конфуцій, Зорострат та інші.

Перегляньте також: Фотогалерея «Львів старовинний»

 

Історія Масонства

Якщо звернутись до історичного підходу трактовки масонства, воно розглядається як братство, яке виникло в часи Середніх Віків. На той час масонство представляло собою братство, сформоване в цехах будівельників, які об’єднувались в групи для надання взаємної допомоги та підтримки. Саме тому в масонському братстві і досі культивується будівництво.

В свою чергу масонство – це ще й певна організаційна структура. Вважається, що в кожній країні світу є своя масонська ложа. Проте точно підрахувати кількість масонів по всьому світу нікому не вдавалось. Згідно з масонськими уставами та правилами, масонська ложа повинна виконувати та поважати закони країни, в якій знаходиться. Саме тому інформація про те, що масони – підпільна організація, і діє в протиріч законодавству країни – міф.

Перегляньте також: Листівки старого Львова 

Масони і релігія

Одним з найцікавіших аспектів масонства є відношення до релігії. Помилково вважають, що масони – представники нового релігійного напрямку. Масонський рух просто пропагандує спасіння душі людини. Проте не використовує жодних релігійних ритуалів та підходів в своїй діяльності. Насправді масони поважають всі релігії. Якщо член масонської ложі має ті чи інші релігійні погляди, це лише підтримується правлячою верхівкою ордену. Масони не створюють собі ідолів та божеств. Міфом є і те, що правила та закони масонства протирічать релігіям, в тому числі і християнству. Так, вважається, що багато хто з церковнослужителів є членами ордену і це не заважає їм залишатися вірним своїм релігійним поглядам. Справа в тому, що масонство підтримує вільний і багатогранний розвиток будь-якої особистості. При цьому не використовуючи догм та істин, що є основою будь-якої релігії. Саме тому можна зробити висновок, що масонство – не релігія, проте жодні з існуючих релігійних поглядів воно не засуджує.

Масонство завжди переслідувалось в державах, де процвітав тоталітарний режим. Так, масони в Радянській Росії або в інших країнах в часи, коли правила одна партія, відправлялись в заслання та всіляко знищувались. Тобто тоталітаризм та вільний дух масонства – несумісні.

Читайте також: Містичний Львів.Личаківський цвинтар.

На чому ж основане масонство?

Масонство базується на наступних принципах. По-перше, масон повинен вірити в Бога і в те, що людська Душа – вічна. Лише через цю віру людина може обрести спасіння.

По-друге, член масонського ордену повинен чітко розуміти, що його релігійні погляди стосуються лише його життя та форми поведінки. Кожен може обирати для себе ту релігію, яку захоче. І це не повинно викликати осудження з боку інших масонів.

По-третє, масонство не пов’язує себе з жодним конкретним шляхом, який вестиме до спасіння людської душі. Кожен повинен обрати і пройти свій шлях до Великого спасіння.

По-четверте, в масонському братстві заборонені релігійні та політичні теми, так як саме ці обговорення найконфліктніші. Саме для збереження свободи думки своїх членів, такі розмови в організації заборонені. Взагалі, одним з ключових завдань масонської ложі є об’єднання людей різних національностей та релігій. Масони прагнуть до глобального єдинства. Масонське вчення виховує в людях принцип рівності релігій та національностей, що допомагає вирішувати та не допускати міжнаціональні конфлікти. Масони вважають, що на допомогу та підтримку заслуговує кожен.

По-п’яте, члени масонського братства ніколи не мають ставити інтереси ложі вище за сімейні, релігійні та держані погляди. Таким чином, масонство не культивує себе як організацію, а навпаки розвиває в кожній особистості правильну ієрархію цінностей.

Таким чином, головною ідеєю масонства є встановлення рівності та панування добра в світі. Саме тому члени масонського ордену з повагою ставляться до представників будь-якої релігії та національності. Добро та милосердя має надаватися кожному, хто його потребує. Всі ці ідеї та принципи реалізується шляхом формування гідної та самодостатньої особистості в людині.

Що стосується розвитку особистості у масонів, це відіграє чи не найважливішу роль в самому братстві. Вважається, що лише успішна та самореалізована особистість може приносити користь суспільству. Саме тому правила масонства вчать правильно використовувати свій час, та розвивати свої здібності в цікавій для людини сфері життєдіяльності.

 

Отже, навряд чи колись повністю відкриється завіса над всіма таємницями масонської організації. Залишається лише здогадуватися про те, чим живуть масони та знаходити відбитки масонської діяльності в нашому житті в образі символів та алегорій.

 

Схожі теми:

Тамплієри

 

Таємні значення долара США


Наша сторінка Львівської Афіші у Facebook для зручного перегляду новин і анонсів у Львові,що пропонує портал Львівська Афіша .

« До списку статей


Увага! Коментарі модеруються до того, як вони будуть опубліковані на сайті.
Ми не гарантуємо термінів розгляду ваших коментарів. Ваш коментар може бути не розміщено, якщо він не відповідає вимогам сайту.

Автор:


Відгук:
У Львові

Прогноз погоди у Львові на 5 днів Курсы наличного обмена на сегодня


Фотогалерея «Львів старовинний»

Афіша кінотеатрів
IMAX

Афіша театрів
Львівський Національний Академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької
Львівський драматичний театр ім. Лесі Українки
Перший український театр для дітей та юнацтва
Театр ім. Марії Заньковецької - велика сцена
Театр ім. Марії Заньковецької - камерна сцена

Останні записи в блогах
« 1/5 »

Читати всі записи »

Мій обліковий запис
Логін (e-mail):
Пароль:
Забули пароль?

Не зареєстровані на сайті? Реєструйтесь і отримайте безкоштовну скриньку ВашеІм’я@lvivposter.com!

Також ви можете увійти за допомогою облікового запису іншої системи (виберіть сервіс, на якому розміщений ваш існуючий e-mail):

Соціальні сервіси

Поділіться корисною інформацією з друзями! Додайте цю сторінку в закладки або у вашу улюблену соціальну мережу:

Класс!

 

Продвижение сайта - WWA

створено "літом" :), 2010 року
© 2010-2013 Львівська афіша
Всі права захищені. При використанні матеріалів зворотня ссилка обов'язкова.