додати запис
в каталог
Статті

Поради для молодої мами: перший місяць життя

09-08-2014

Перший місяць життя малюка.Що потрібно знати мамі?


Перший місяць життя дуже важливий і для вас як молодої мами, і для вашого малюка. Цей період можна назвати періодом адаптації малюка до навколишнього середовища, пристосування, вироблення перших звичок, закладаються всі аспекти здоров’я дитини, від цього буде залежати все подальше життя. 

Читайте також:Зниження апетиту у дітей

Сон немовляти

Сон. Зазвичай малюки у перші дні життя постійно сплять, починаючи з другого тижня з являються не тривалі періоди неспання. Пам’ятайте - здоровий сон дитини залежить від чистоти та температури повітря, краще дітки сплять на свіжому прохолодному повітрі, але без протягів. Під час сну діти часто пропускають годування, але не хвилюйтеся, це нормально, якщо немовля спить більше чотирьох годин, краще запропонувати йому поїсти навіть в сонному стані. Перші місяці немовля потрібно класти спати на бочки, постійно змінюючи для попередження деформації голівки, або ж на спинку , але голівку обов’язково повертати на бік , щоб не вдавитися при відригуванні. 

Читайте також:Загартовування дітей

Плач немовляти

Плач дитини. Перш ніж робити завчасні висновки про те що ваша дитина постійно плаче а ви не можете їй ніяк зарадити, вивчіть жести та рухи свого малюка. Крик дитини в перші місяці життя не завжди можна зрозуміти і це нормально, але пройде деякий час поки ви навчитеся розпізнавати звуки чи жести малюка що вказують на задоволення в загальному таких потреб: відчуття голоду, незручності – холод чи перегрівання, мокра пелюшка, підгузок чи повзунки, незручний одяг (може давити рубець чи складочка ), прояви хворобливості (болить животик – малюк сучить і часто підтягує ніжки до животика, нежить або просто сухі кірочки в носику, попрілості). Звичайно всі дітки різні вже з моменту зачаття, а з моменту народження починають проявляться вже риси їх характеру, але навіть цілком здорова дитина може плакати протягом доби 1,5 – 2 години. Кожна мама сама обирає спосіб заспокоювання малюка, але я б не радила вам кожного разу заспокоювати додатковим годуванням чи колиханням на руках. 

Читайте також:Як навчити маленьку дитину малювати

 

Туалет немовляти


Випорожнення та сечовипускання. Випорожнення новонародженого залежать від виду годування, при грудному годуванні – рідкі, кашкоподібні, золотисто-жовтуватого кольору із запахом кислуватості, а при штучному годуванні – густі та в’язкі із неприємним запахом. Частота випорожнень: при ГВ (в подальшому - грудне вигодовування) – скільки годувань стільки ж і випорожнень (до семи, вісьми разів), при ШВ (в подальшому – штучне вигодовування) – до трьох разів на добу. Сечовипускання в перші місяці життя сягає до двадцяти – двадцяти п’яти разів на добу, але пам’ятайте – якщо ваш малюк мочиться до семи разів на добу, це перш за все свідчить про те що маля недостатньо отримує їжі. 

Читайте також:Моральні цінності сучасної української молоді

 

Рухливість новонародженого


Рухливість. У новонародженого малюка до трьох – чотирьох місяців спостерігається тонус м’язів - ручки зігнуті в ліктях, пальчики зажаті в кулачки, ніжки зігнуті в колінах. Іноді малюки за допомогою ручок (коли хочуть їсти чи спати) чи ніжок ( коли болить животик) повідомлять про свою потребу. 

Читайте також:Новонароджена дитина і догляд за нею

 

Немовля відригує

Відригування в новонароджених спостерігається через деякий час після годування, це нормально з невеликою кількістю молочка виходить і повітря що встигає наковтатися дитина, що потім може призвести до болів в животику, тому при годуванні намагайтеся прикладати малюка до грудей чи пляшечки щільно – так щоб якнайменше заходило повітря до ротика, а після годування потримайте його у більш вертикальному положенні притискаючи до грудей. Але якщо ваш малюк надмірно і постійно відригує, то це свідчить про перегодовування, можливо потрібно змінити режим годування.                            

Більше читайте: Нотатки молодої мами.

« До списку статей


Увага! Коментарі модеруються до того, як вони будуть опубліковані на сайті.
Ми не гарантуємо термінів розгляду ваших коментарів. Ваш коментар може бути не розміщено, якщо він не відповідає вимогам сайту.

Автор:


Відгук:
У Львові

Прогноз погоди у Львові на 5 днів Курсы наличного обмена на сегодня


Фотогалерея «Львів старовинний»

Афіша кінотеатрів
IMAX

Афіша театрів
Львівський Національний Академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької
Львівський драматичний театр ім. Лесі Українки
Перший український театр для дітей та юнацтва
Театр ім. Марії Заньковецької - велика сцена
Театр ім. Марії Заньковецької - камерна сцена

Останні записи в блогах
« 1/5 »

Читати всі записи »

Мій обліковий запис
Логін (e-mail):
Пароль:
Забули пароль?

Не зареєстровані на сайті? Реєструйтесь і отримайте безкоштовну скриньку ВашеІм’я@lvivposter.com!

Також ви можете увійти за допомогою облікового запису іншої системи (виберіть сервіс, на якому розміщений ваш існуючий e-mail):

Соціальні сервіси

Поділіться корисною інформацією з друзями! Додайте цю сторінку в закладки або у вашу улюблену соціальну мережу:

Класс!

 

Продвижение сайта - WWA

створено "літом" :), 2010 року
© 2010-2013 Львівська афіша
Всі права захищені. При використанні матеріалів зворотня ссилка обов'язкова.