додати запис
в каталог
Статті

Історія Львівської кави.

01-08-2012

Феномен львівської кави

Кавова історія поклала свій початок у Львові ще з 18 сторіччя і є дуже цікавою. Кава являла собою не тільки один з традиційних способів відпочинку жителів Львова, а ще й ритуал чи навіть значний політичний символ. Львівські кав'ярні були не тільки місцем проведення інтелектуальних і мистецьких дебатів. Деякі кав'ярні були політичними клубами, в яких збиралися люди, які мають одну й ту ж політичну точку зору. А ще кав'ярні дуже часто відрізнялися «національністю».
  

Львів завжди вважався багато культурним містом. У його національному складі та статусі дуже часто відбувалися зміни, але культура кави залишалася загальної в усі часи.
  

До 1917 року справжню чорну каву жителі Львова могли випити в кав'ярнях і ресторанах міста, однак через загострену економічну ситуацію Австрією був виданий указ про обмеження часу торгівлі кавою. Спочатку до стратегічних продуктів входив цукор, який в примусовому порядку замінювали сахарином. Відвідувачі ресторанів брали з собою цукор, і їм дозволялося пити солодку каву. Проте з часом і цукор став справжнім дефіцитом для Львова. Через деякий час було прийнято рішення про ведення торгівлі «військовою мішаною кавою», до складу якої входило 30% справжньої чорної кави, а інші 70% становили перепалений цукор-сирець та буряк. Таке рішення тривалий час залишалося простою обіцянкою, а справжня чорна кава була повністю вилучена з продажу. Винятком була тільки та категорія населення, яка була задіяна у військовій промисловості або госпіталях. Для припинення можливих фактів спекуляції мешанку упаковували в спеціальні пакети, вага яких складала 250 гр, і придбати її можна було тільки в кавовому централі, і тільки після пред'явлення карток на хліб.
  

Майже пів року картки видавалися людям, однак кава до Львова не надходила. Величезна маса спраглих мешканців міста чекали кави. Через деякий час до Львова було привезено близько 15 тонн кави. Цієї маси ледве вистачало на 60 тис. осіб, так як, наприклад, хлібні картки видавалися близько 200 тисячам осіб. Кожен, хто обмінював картку, отримував 500 грам кави.
 

На останньому році імперії Габсбургів війна повністю зруйнувала економіку, тим самим зіпсувала долі людей цілого покоління - і навіть, не дивлячись на це, Львів з усіх сил намагався зберегти свій колорит і неповторну кавову атмосферу.

Львівській каві присвячується 

Історії прекрасної львівської кави присвячено безліч віршів, пісень і легенд, які тільки надають цьому напою певної містики. Пройшло дуже багато часу, а любов до львівської кави не згасла й по сьогоднішній день. Завдяки насиченій кавовій історії, Львів сьогодні - це кавова столиця України. Чашка чудової львівської кави є не тільки чашкою запашного чорного напою, а ще й духом самого старого Львова, його душі і гордості, історії та вікових традицій, які постійно оживають з кожним ковтком. Кожен, хто приїжджає до Львова, обов'язково повинен спробувати його знамениту каву та отримати справжнє задоволення.

« До списку статей


Увага! Коментарі модеруються до того, як вони будуть опубліковані на сайті.
Ми не гарантуємо термінів розгляду ваших коментарів. Ваш коментар може бути не розміщено, якщо він не відповідає вимогам сайту.

Автор:


Відгук:
У Львові

Прогноз погоди у Львові на 5 днів Курсы наличного обмена на сегодня


Фотогалерея «Львів старовинний»

Афіша кінотеатрів
IMAX

Афіша театрів
Львівський Національний Академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької
Львівський драматичний театр ім. Лесі Українки
Перший український театр для дітей та юнацтва
Театр ім. Марії Заньковецької - велика сцена
Театр ім. Марії Заньковецької - камерна сцена

Останні записи в блогах
« 1/5 »

Читати всі записи »

Мій обліковий запис
Логін (e-mail):
Пароль:
Забули пароль?

Не зареєстровані на сайті? Реєструйтесь і отримайте безкоштовну скриньку ВашеІм’я@lvivposter.com!

Також ви можете увійти за допомогою облікового запису іншої системи (виберіть сервіс, на якому розміщений ваш існуючий e-mail):

Соціальні сервіси

Поділіться корисною інформацією з друзями! Додайте цю сторінку в закладки або у вашу улюблену соціальну мережу:

Класс!

 

Продвижение сайта - WWA

створено "літом" :), 2010 року
© 2010-2013 Львівська афіша
Всі права захищені. При використанні матеріалів зворотня ссилка обов'язкова.